Program "Infrastruktura Bibliotek 2016-2020" - nabór wniosków

• 19-02-2018

Instytut Książki ogłosił IV nabór wniosków w ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 2 "Infrastruktura Bibliotek 2016–2020". Wnioski można składać do 20 kwietnia 2018 roku.

Priorytet "Infrastruktura Bibliotek 2016-2020" został stworzony z myślą o wzmocnieniu, a także przekształceniu i rozwoju funkcji, jakie w życiu społeczności lokalnych pełnią biblioteki publiczne w gminach wiejskich, gminach miejsko-wiejskich oraz gminach miejskich do 50 tys. mieszkańców.

W ramach priorytetu można starać się o dofinansowanie zadań związanych z remontem, przebudową, rozbudową i budową oraz wyposażeniem budynków bibliotek.

Uprawnionymi wnioskodawcami są samorządowe instytucje kultury - gminne biblioteki publiczne będące samodzielnymi instytucjami kultury oraz gminne instytucje kultury, w skład których wchodzą biblioteki publiczne, dla których organem założycielskim jest odpowiednio: gmina wiejska i gmina miejsko-wiejska bez ograniczenia liczby mieszkańców oraz gmina miejska do 50 tys. mieszkańców.

Szczegółowe informacje nt. naboru (i całego Programu) dostępne są na stronie Instytutu Książki: http://instytutksiazki.pl/biblioteki,5,infrastruktura-dla-bibliotek,1.html

Źródło: Instytut Książki, Biblioteki.org

Czytany 164 razy Ostatnio zmieniany 19-02-2018