• 14-02-2018
"Wykorzystywanie nowych technologii do pracy z dziećmi w bibliotece" - warsztaty SBP

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich zaprasza na warsztaty "Wykorzystywanie nowych technologii do pracy z dziećmi w bibliotece", które odbędą się w 13 kwietnia 2018 r. w budynku Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Praga - Południe m. st. Warszawy przy ul. Meissnera 5.

Podczas warsztatów zostaną zaprezentowane wybrane możliwości zastosowania nowych technologii w pracy z młodymi użytkownikami, urodzonymi po 2000 roku, dla których naturalnym środowiskiem jest dzisiaj Internet, a narzędziami do korzystania z jego zasobów coraz częściej smartfon i tablet.

Uczestnicy zdobędą teoretyczną i praktyczną wiedzę z zakresu następujących zagadnień:

•     Jak w efektywny sposób wykorzystywać nowe technologie w codziennej pracy z młodym czytelnikiem?
  •     Jak współtworzyć multimedialne treści i udostępniać je w szybki i prosty sposób w sieci?
  •     Czym jest dzisiaj zjawisko Web 2.0 i Biblioteka 2.0? Jakie są konsekwencje rozwoju tych zjawisk dla bibliotekarza i czytelnika?
  •     Na czym polega ewolucja książki elektronicznej i jak zmienia się jej forma, technologie i zjawiska, które towarzyszą dzisiaj zmianom prezentacji multimedialnych i interaktywnych treści?
  •     Czym są Otwarte Zasoby Edukacyjne i w jaki sposób bibliotekarze mogą z nich korzystać w trakcie pracy z młodym użytkownikiem?

Szkolenie poprowadzi Grzegorz Gmiterek (doktor bibliologii i informatologii), adiunkt na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, który w swojej pracy badawczej zajmuje się m.in. wykorzystaniem  nowych technologii w instytucjach kultury i nauki (w tym szczególnie narzędzi i usług Web 2.0 oraz mobilnych urządzeń i aplikacji).

Kosztu udziału w szkoleniu to 220 zł + VAT (10% rabatu dla członków SBP) - cena objemuje serwis kawowy, materiały szkoleniowe, certyfikat.

Szczegółowe informacje i zgłoszenia na stronie: http://www.sbp.pl/konferencje/konferencja/informacje_ogolne?konferencja_id=19866

Źródło: SBP