POLONA/2miliony - bezpłatne warsztaty dla bibliotekarzy

• 25-01-2018

Biblioteka Narodowa zaprasza bibliotekarzy oraz nauczycieli bibliotekarzy zainteresowanych nowymi funkcjonalnościami (i sekretami) Cyfrowej Biblioteki Narodowej POLONA na bezpłatne warsztaty "POLONA/2miliony", które poprowadzi Barbara Maria Morawiec.

Terminy warsztatów, program oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie Biblioteki Narodowej.

POLONA to jedna z najnowocześniejszych bibliotek cyfrowych na świecie i jednocześnie największa tego typu biblioteka w Polsce. Biblioteka Narodowa, administrator POLONY, udostępnia w serwisie nie tylko swoje zbiory, ale też obiekty innych instytucji. Przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu codziennie digitalizowanych jest nawet 2000 obiektów: książek, starych druków, rękopisów, grafik, map, nut, fotografii, ulotek, afiszy i pocztówek. Większość należy do domeny publicznej, dzięki czemu można je za darmo pobierać i dowolnie wykorzystywać.

Źródło: Biblioteka Narodowa