Ranking bibliotek 2017 - ankieta

• 19-10-2017

W 2011 roku po raz pierwszy Instytut Książki i „Rzeczpospolita” nagrodziły samorządy, które uznały, że dobrze działająca biblioteka publiczna jest najlepszym sposobem zapewnienia wszystkim mieszkańcom łatwego i całkowicie bezpłatnego dostępu do kultury, literatury, wiedzy i nowych mediów.

Przed nami siódma już edycja rankingu najlepiej prowadzonych bibliotek. Organizatorzy projektu chcą wskazać i opisać gminy, które przywiązują szczególną wagę do rozwijania czytelnictwa, aktywności społecznych i przekształcają biblioteki w ośrodki służące tym celom.

Organizatorzy zwracają się z prośbą do bibliotek o wypełnienie ankiety z pytaniami dotyczącymi działalności biblioteki gminnej do dnia 3 listopada 2017 roku. Ankieta jest skierowana do wszystkich gmin wiejskich, miejsko-wiejskich i gmin miejskich (z wyłączeniem miast na prawach powiatu).

Ankieta znajduje się pod adresem rankingbibliotek2017.rp.pl

Liderzy Rankingu Bibliotek odbiorą dyplomy 30 listopada na uroczystej gali w Warszawie, a publikacja rankingu w całym nakładzie "Rzeczpospolitej" ukaże się 1 grudnia 2017 r.

Źródło: www.instytutksiazki.pl

Czytany 341 razy Ostatnio zmieniany 19-10-2017