Bezpłatne warsztaty „POLONA/2miliony”

• 13-10-2017

W związku uruchomieniem nowej wersji serwisu POLONA, Biblioteka Narodowa zaprasza bibliotekarzy oraz nauczycieli bibliotekarzy na bezpłatne warsztaty „POLONA/2miliony”.

POLONA to jedna z najnowocześniejszych bibliotek cyfrowych na świecie i jednocześnie największa tego typu biblioteka w Polsce. Biblioteka Narodowa, administrator POLONY, udostępnia w serwisie nie tylko swoje zbiory, ale też obiekty innych instytucji. Przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu codziennie digitalizowanych jest nawet 2000 obiektów: książek, starych druków, rękopisów, grafik, map, nut, fotografii, ulotek, afiszy i pocztówek. Większość należy do domeny publicznej, dzięki czemu można je za darmo pobierać i dowolnie wykorzystywać.

Osoby biorące udział w warsztatach dowiedzą się m.in.:

jakie zmiany wprowadzono w serwisie,
    jak korzystać z wyszukiwania,
    co kryją dostępne w POLONIE kolekcje,
    czym jest Panel Prasy,
    czym jest kolekcja Instytucji i jak ją stworzyć,
    do czego i w jaki sposób można wykorzystać POLONĘ w codziennej pracy.

Warsztaty odbędą się w Bibliotece Narodowej przy al. Niepodległości 213 w Warszawie.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, warsztaty odbędą się w czterech edycjach:

13.11.2017 – I edycja
    17.11.2017 – II edycja
    20.11.2017 – III edycja
    27.11.2017 – IV edycja

godz. 10:00-16:00.

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat poświadczający udział w warsztatach wraz z pakietem materiałów dotyczących POLONY. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Koszty delegacji pokrywają uczestnicy.

Więcej informacji na stronie BN.

Źródło: BN

Czytany 53 razy Ostatnio zmieniany 13-10-2017