„Serwisy internetowe w pracy bibliotekarza” - warsztaty

• 06 październik 2017

SBP zaprasza na warsztaty „Serwisy internetowe w pracy bibliotekarza”, które odbędą się 14 listopada 2017 r. w budynku Biblioteki Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla w Dzielnicy Praga - Południe m. st. Warszawy przy ul. Meissnera 5 w Warszawie.

Warsztaty mają na celu prezentację wybranych możliwości zastosowania nowych technologii informacyjno – komunikacyjnych w instytucjach bibliotecznych, zwłaszcza w kontekście internetowych serwisów oraz zasobów przygotowywanych z myślą o użytkownikach komputerów, ale także urządzeń mobilnych.

Podczas szkolenia uczestnicy nabędą teoretyczną i praktyczną wiedzę między innymi z zakresu następujących problemów:

Jakie są dzisiaj funkcje internetowych serwisów bibliotecznych?
    Jaką rolę w kulturze konwergencji odgrywa mobilność zasobów, aplikacji czy urządzeń?
    Jak wykorzystywać w bibliotece interaktywne możliwości aplikacji i usług online?
    Co to jest biblioteczna wyszukiwarka naukowa i jaka rolę spełnia?
    Jaką rolę odgrywają dzisiaj serwisy kontrolowanej jakości oraz poradniki czy przewodniki po tematycznych zasobach?
    Jak szybko stworzyć (czy współtworzyć) internetowe witryny wykorzystując darmowe narzędzia dostępne online?

Więcej informacji o warsztatach na stronie SBP.

Źródło: http://www.sbp.pl

Czytany 29 razy Ostatnio zmieniany 06 październik 2017