Międzynarodowe warsztaty na temat nowych technologii w bibliotekach

• 15-09-2017

W środę 27 września w ramach konferencji Digital Cultures odbędą się w Bibliotece Narodowej warsztaty poświęcone nowym technologiom związanym z udostępnianiem zdigitalizowanych zbiorów oraz działaniem bibliotek cyfrowych. Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli instytucji kultury, naukowców i studentów działających w kręgu humanistyki cyfrowej, branży IT, deweloperów oprogramowania, kolekcjonerów oraz wszystkich zainteresowanych zastosowaniem nowych technologii w kulturze i nauce.

Spotkanie odbędzie się dzięki współpracy Biblioteki Narodowej oraz Instytutu Adama Mickiewicza, głównego organizatora konferencji Digital Cultures. Wezmą w nim udział specjaliści z instytucji skupionych w konsorcjum IIIF (International Image Interoperability Framework), m.in. Bibliothèque nationale de France, Bodleian Library i Stanford University Libraries. Przedstawione zostaną również rozwiązania wdrażane w bibliotece cyfrowej Polona oraz plany rozwojowe związane z projektem Omnis.

Zapraszamy w środę 27 września do Biblioteki Narodowej (Audytorium Dembego)

Wstęp wolny po uprzedniej rejestracji.

Więcej informacji na stronie BN.

Źróło: http://www.bn.org.pl

Czytany 182 razy Ostatnio zmieniany 15-09-2017