Łódź: VIII Kongres Bibliotek Publicznych „Biblioteka twórców! Więcej niż kongres”, 23-24 listopada 2017 r.

  • 01-09-2017
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego zaprasza na kolejny – ósmy już – kongres bibliotek publicznych, który odbędzie się w dniach 23-24 listopada 2017 r.. Tym razem skupimy się na bibliotece, jako miejscu tworzenia, w którym spotykają się i działają ludzie twórczy.

Bo biblioteka jest przyjazna twórcom wszelakim. Są to i sami bibliotekarze (w końcu to oni tworzą ofertę biblioteki!), i osoby, które dzielą się tu swoimi pasjami i talentami, jak autorzy, podróżniczki, fotografowie czy mistrzynie rękodzieła. Jak również ci, którzy potrafią stworzyć coś z niczego, przetwarzać stare na nowe albo twórczo rozwijać coraz to nowsze pomysły. Ci, którzy tworzą (lokalną) historię oraz ci, którzy tworzą linijki kodu html, programują roboty i drukują w 3D.

Spotykamy się ponownie w Fabryce Sztuki w Łodzi. Szykujemy jak zwykle ciekawe warsztaty, prelekcje, grywalizację i sesje niekonferencji oraz mnóstwo aktywności w kuluarach (będzie tu można m.in. wypróbować drukarki 3D, sprawdzić, jak nowe technologie pomagają w uczeniu się najmłodszym, przekonać się, jak może działać biblioteczny makerspace).

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie http://kongresbibliotek.org/ oraz na Facebooku

Źródlo: http://kongresbibliotek.org/

Czytany 279 razy Ostatnio zmieniany 01-09-2017

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij