Festiwal „Opętani Literaturą”, 2-10 września 2017 r.

• 29-08-2017

W dniach 2-10 września 2017 r. w Radomiu oraz w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli odbędzie się festiwal „Opętani Literaturą”, towarzyszący drugiej edycji Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza.

Nagroda ustanowiona została w 2015 roku przez radomski samorząd, z inspiracji Muzeum Witolda Gombrowicza. Przyznawana jest przez Prezydenta Miasta za debiut prozatorski rozumiany jako pierwsza lub druga książka autora napisana prozą artystyczną w języku polskim. Jej wysokość to 40 000 złotych.

Laureat konkursu zostanie wyłoniony spośród pięciu nominowanych. O nagrodę powalczą:

• Anna Cieplak „Ma być czysto”,
  • Salcia Hałas „Pieczeń dla Amfy”,
  • Natalia Fiedorczuk-Cieślak „Jak pokochać centra handlowe”,
  • Aleksander Wenglasz „Zdjęcie inaczej zabić”,
  • Aleksandra Zielińska „Bura i szał”.

Nagrodę Literacką im. Witolda Gombrowicza organizują: Prezydent Radomia oraz Muzeum Witolda Gombrowicza.
Patronat honorowy: Rita Gombrowicz.
Mecenas Nagrody: Jarosław Krzyżanowski.

Szczegółowy program festiwalu Opętani Literaturą na stronie wydarzenia.

Źródło: http://nagrodagombrowicza.pl/

Czytany 105 razy Ostatnio zmieniany 29-08-2017