Wrocław: 83. Światowy Kongres Bibliotek i Informacji IFLA 2017

• 18-08-2017

Już jutro, 19 sierpnia, w Hali Stulecia we Wrocławiu rozpocznie się 83. Światowy Kongres Bibliotek i Informacji, zorganizowany przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Bibliotekarskich IFLA.

Kongres to największe i najważniejsze coroczne spotkanie bibliotekarzy z wszystkich kontynentów, które gromadzi około 3500 uczestników z ponad 120 krajów.

Hasło tegorocznego kongresu brzmi: Biblioteki. Solidarność. Społeczeństwo.

Podczas Kongresu odbędzie się ok. 220 sesji prezentujących najważniejsze problemy światowego bibliotekarstwa. Uzupełnieniem głównego nurtu programowego są specjalne wykłady, prezentacje, stoiska sponsorów – firm działających w obszarze bibliotekarstwa, postery oraz Bulwar polskich bibliotek. Przed kongresem IFLA odbywają się tzw. konferencje satelickie, tj. jedno lub dwudniowe spotkania tematyczne, które dają szansę na pogłębienie ważnych tematów. Dwie z nich odbywają się w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie.

Organizację Kongresu wspierają wolontariusze i pracownicy bibliotek z Polski i innych krajów. Więcej o programie Kongresu: https://2017.ifla.org

Kongresowi towarzyszy bogaty program obejmujący zwiedzanie nie tylko bibliotek, lecz także zabytków Wrocławia i Dolnego Śląska oraz prezentację polskiej kultury.

Kongres potrwa do 25 sierpnia.

Organizatorami Kongresu IFLA 2017 ze strony polskiej są: Miasto Wrocław, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oraz Biblioteka Narodowa.

Serdecznie zapraszamy.

Źródło: SBP