Festiwal Stolica Języka Polskiego Szczebrzeszyn 2017 już za kilka dni

  • 04-08-2017
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code

W dniach 6-12 sierpnia 2017 r. w Szczebrzeszynie odbędzie "Festiwal Stolica Języka Polskiego Szczebrzeszyn 2017". Festiwal Stolica Języka Polskiego to wydarzenie skierowane do odbiorcy, który w poszukiwaniu kulturalnych wydarzeń na najwyższym poziomie chętnie ucieka, podczas wakacyjnych podróży, do malowniczych i kameralnych miejsc. W Szczebrzeszynie,  jednym z najpiękniejszych miast Roztocza, miłośnicy literatury  i języka polskiego będą spędzać czas w towarzystwie wybitnych pisarzy, muzyków, aktorów i poetów.

Hasłem tegorocznej, trzeciej, edycji Festiwalu będzie „CAŁA NADZIEJA W LITERATURZE”, a patronami Festiwalu w 2017 roku będą WISŁAWA SZYMBORSKA i KORNEL FILIPOWICZ.

Wybór patronów jest zainspirowany ich wieloletnią, bogatą korespondencją wydaną w 2016 r. w książce pt. „Najlepiej w życiu ma Twój kot”.
Jest ona przyczynkiem do stworzenia programu mówiącego o międzyludzkiej komunikacji i pochyleniem się nad jej obecną kondycją, kształtem oraz współczesnymi zmianami w sposobie i formach jej prowadzenia.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz szczegółowy program na stronie: http://stolicajezykapolskiego.pl/

Źródło: http://stolicajezykapolskiego.pl/

Czytany 352 razy Ostatnio zmieniany 04-08-2017

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij