Nabór wniosków o dofinansowanie wydarzeń dotyczących setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

• 20-07-2017

Biuro Programu „Niepodległa” uruchamia nabór wniosków o dofinansowanie wydarzeń dotyczących setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Samorządowe instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe mogą już od 19 lipca 2017 r. składać wnioski o wsparcie finansowe w ramach programu dotacyjnego „Niepodległa”.  Nabór na 2017 rok potrwa do 16 sierpnia br.

Na dofinansowanie działań w tym roku przewidziano 3 miliony zł., a pojedyncze wydarzenie może zostać dofinansowane kwotą od 5 tys. do 50 tys. zł. Wnioskodawcy muszą zapewnić 15 proc. wkładu własnego i przygotować projekt zgodny z tematyką programu dotacyjnego.

Dzięki projektom zrealizowanym w ramach programu możliwe będzie uhonorowanie lokalnych bohaterów, przypomnienie najważniejszych wydarzeń historycznych i miejsc pamięci z poszczególnych regionów Polski. Program dotacyjny „Niepodległa” pozwoli na wzmocnienie wspólnoty obywateli na poziomie lokalnym i regionalnym.

W 2017 roku można uzyskać dofinansowanie na działania kulturalne, artystyczne oraz popularyzatorskie, takie jak: festiwale, koncerty, happeningi, spektakle, wystawy, konkursy, przeglądy, tworzenie ścieżek edukacyjnych i gier, wykłady, lekcje oraz spacery tematyczne, kampanie społeczne i edukacyjne oraz wiele innych.

Więcej informacji na stronie www.niepodlegla.gov.pl/dotacje.

Czytany 87 razy Ostatnio zmieniany 20-07-2017