Debaty lokalne na temat mechanizmów rozwoju lokalnych społeczności

• 16 maj 2017

To, co nas – Polaków – łączy, jest większe od tego, co nas dzieli – z takiego założenia wychodzą organizatorzy debat lokalnych, które od 15 do 21 maja odbędą się w ponad 50 miejscowościach w całej Polsce. Organizatorzy na miejsce debat wybrali biblioteki, ponieważ są one nie tylko lokalnym centrum dostępu do informacji i wiedzy, ale także przestrzenią spotkań – tak potrzebnych zwłaszcza w mniejszych miejscowościach.

Lista bibliotek biorących udział w projekcie.

Debaty lokalne są częścią projektu „Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej”, organizowanego już po raz trzeci przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. To projekt, którego celem jest wywołanie szerokiej dyskusji nad mechanizmami rozwoju lokalnych społeczności.

„Lokalne wspólnoty stanowią od zawsze jedną z najbliższych człowiekowi przestrzeni społecznych. To właśnie w nich zachodzą procesy, które decydują o jakości naszego życia. Wspólnie bowiem dbamy o to, aby nasze dzieci uczyły się na przyzwoitym poziomie, rynek pracy miał oferty dla nas wszystkich, a na ulicach było czysto i bezpiecznie. Robimy wszystko, żebyśmy dobrze się czuli i jednocześnie mogli być dumni z miejsca, w którym żyjemy. Do działania na rzecz dobra wspólnego potrzebne jest jedno – poczucie bycia wspólnotą. Dlatego w ramach projektu zadajemy lokalnym liderom pytanie o to, jak tę wspólnotę budować i co robić, by wzmacniać więzi między mieszkańcami” – mówi Piotr Zbieranek, koordynator projektu.

Więcej informacji na temt debat lokalnych na stronie Kongresu Obywatelskiego.

Źródło: http://www.sbp.pl

Czytany 86 razy Ostatnio zmieniany 16 maj 2017