E-biblioteka – strona inna niż wszystkie

• 19 maj 2014

Zapraszamy czytelników do korzystania z portalu E-BIBLIOTEKA.

Serwis prowadzi Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, a poświęcony jest usługom elektronicznym wdrożonym przez bibliotekę, takim jak wirtualny doradca, e-czasopisma, wirtualny bookcrossing, multiwyszukiwarka, wirtualne spacery po bibliotece, dostęp do nagrań muzycznych zdigitalizowanych w bibliotece.

Ważną częścią portalu jest informacja w postaci zapowiedzi wydarzeń i imprez kulturalnych związanych z książką i literaturą,  które planowane  są w bibliotekach i innych instytucjach kultury w województwie podkarpackim. Informacje o planowanych wydarzeniach zamieszczane będą w kalendarzu oraz w aktualnościach portalu E-biblioteka.  Osoby odwiedzające stronę internetową będą mogły dowiedzieć się, jakie ciekawe spotkania autorskie, wystawy, konkursy, prelekcje i inne wydarzenia kulturalne związane z książką planowane są na Podkarpaciu. W portalu znajdą się również informacje o nowościach wydawniczych, które warto przeczytać. Czytelnicy będą mogli zamieszczać komentarze dotyczące przeczytanych książek. Serwis opinii o książkach dostępny będzie dla osób, które dokonają jednorazowej rejestracji w portalu.

Dla czytelników chcących sprawdzić swoją wiedzę o bibliotece przygotowany został quiz z zakresu edukacji bibliotecznej i informacyjnej.

Osoby odwiedzające portal E-biblioteka otrzymają także dostęp do bazy bibliotek na Podkarpaciu, z możliwością szybkiego odnalezienia konkretnej biblioteki i sprawdzenia jej danych adresowych wraz z przekierowaniem do strony internetowej biblioteki.

Użytkownicy portalu otrzymali również możliwość subskrybowania newslettera, komunikator, księgę gości, formularze do kontaktu. Przygotowano także wersję mobilną serwisu, oraz możliwość odsłuchania tekstów artykułów przy pomocy lektora online oraz QR-cody z informacją o elementach portalu.

Zapraszamy do częstego odwiedzania portalu E-biblioteka z ciekawymi informacjami o bibliotekach, książkach i imprezach czytelniczych.

Portal E-BIBLIOTEKA powstał w ramach realizacji projektu „E-usługi w nowoczesnej bibliotece” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach osi Priorytetowej III - Społeczeństwo Informacyjne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013 oraz z budżetu Samorządu Województwa Podkarpackiego.

Czytany 4103 razy Ostatnio zmieniany 02 luty 2015