E-czasopisma

• 23 grudzień 2014

E-czasopisma – to zdigitalizowane wydawnictwa w wersji cyfrowej zaprezentowane w postaci Podkarpackiej Witryny Czasopism. Wydawcami czasopism są instytucje, samorządy i organizacje na Podkarpaciu.

Aplikacja obsługująca Podkarpacką Witrynę Czasopism pozwala na przeglądanie i czytanie tekstów artykułów, powiększanie obrazu (również do trybu pełnoekranowego), drukowanie fragmentów.

Digitalizację czasopism prowadzi Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie. Po uzyskaniu zgody na digitalizację od wydawcy czasopisma, w serwisie prezentowane są wszystkie roczniki danego tytułu, z wyłączeniem roczników najnowszych.

Na koniec 2014 roku w serwisie umieszczono roczniki następujących czasopism:

- Kurier Zarzecki,

- Nasz Dom Rzeszów,

- Biuletyn Gminne Wieści,

- Gazeta Tuszowska,

- Rocznik Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia,

- Trzcionka,

- Waga i Miecz,

- Rocznik Rymanowa Zdroju,

- Przemyskie Zapiski Historyczne,

- Rocznik Lubaczowski,

- Zwiastowanie,

- Fraza,

- Tarnobrzeskie Zeszyty Historyczne,

- Dukla.pl.

Serwis daje użytkownikom szerokie możliwości przeszukiwania bazy czasopism („filtrowanie czasopism”), m.in. według tytułu czasopisma, wydawcy, miejsca i roku wydania, powiatu, tematyki.

Zasoby Podkarpackiej Witryny Czasopism będą sukcesywnie powiększane o kolejne roczniki i numery czasopism i gazet regionalnych.

Zachęcamy do korzystania z Podkarpackiej Witryny Czasopism http://e-biblioteka.rzeszow.pl/pl-PL/e-czasopisma

Czytany 4426 razy Ostatnio zmieniany 02 luty 2015