Jasło: Siła wyobraźni - relacja ze spotkania z Marcinem Pałaszem

• 07-06-2019
Jasło: Siła wyobraźni - relacja ze spotkania z Marcinem Pałaszem MBP w Jaśle

W dniu 6 czerwca 2019 r. w ramach projektu ZaPODAJ KSIĄŻKĘ! w Parku Miejskim w Jaśle odbyło się spotkanie z Marcinem Pałaszem – autorem prawie 40 zabawnych, przewrotnych i nieco zwariowanych książek dla dzieci i młodzieży. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1, 4  oraz 12 w Jaśle.

W czasie spotkania Marcin Pałasz opowiedział m.in. o dwóch sytuacjach, które miały decydujący wpływ na jego życie. Pierwszą, kiedy to wydawnictwo postanowiło wydać jego książkę "Opowieści z Krainy Potworów", napisaną głównie po to, aby zachęcić swojego kuzyna Krzysia do czytania i drugą, kiedy się zakochał i to z wzajemnością. Jego miłość to Elf, ma cztery łapy, merdający ogonek i zdiagnozowane przez weterynarza ADHD. Inspiruje go w pisaniu książek. Pierwsza książka o Elfie powstała w ciągu sześciu dni, kolejne wciąż powstają i będą powstawać jak zapewnia autor. Opowiadając o swoim życiu oraz przygodach bohaterów swoich książek, zaraża wszystkich niesamowitym poczuciem humoru i optymizmem. Obecnie największym marzeniem autora jest napisać prawdziwy horror.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu ZaPODAJ KSIĄŻKĘ! dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Internetowa Telewizja Południe, Telewizja Jasło, Fakty Jasielskie, Obiektyw Jasielski, Gazeta Codzienna Nowiny oraz portale internetowe: twojejaslo.pl i wirtualnejaslo.pl. Współorganizatorzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Księgarnie Nova.

MBP w Jaśle