Jasło: ZaPODAJ KSIĄŻKĘ! Nowy projekt jasielskiej biblioteki

• 02-05-2019
Jasło: ZaPODAJ KSIĄŻKĘ! Nowy projekt jasielskiej biblioteki MBP w Jaśle

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach programu "Partnerstwo dla książki" uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury na realizację działań animujących czytelnictwo.

ZaPODAJ KSIĄŻKĘ! to projekt zachęcający do czynnego uczestnictwa w kulturze opartej na partnerstwie książki oraz żywego słowa dla dzieci i młodzieży w wieku 10-14 lat. W programie przewidziano m.in. spotkania autorskie z elementami motywacyjnymi w bibliotece oraz w plenerze, partycypacyjne warsztaty literacko-artystyczne, detektywistyczne, miejski event literacki w przestrzeni lokalnej oraz akcje niesztampowej rekomendacji książek, odkodowywania bestsellerów książkowych w QR-kodach, a także książkowy pokój zagadek. W realizację projektu zaangażowani zostaną autorzy, ilustratorzy oraz artyści: Maria Krasowska, Marcin Pałasz, Dariusz Rekosz, Jola Richter-Magnuszewska oraz Teatr MAŁE MI.

Współorganizatorzy projektu to Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle i Księgarnie Nova. Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Internetowa Telewizja Południe, Telewizja Jasło, Fakty Jasielskie, Obiektyw Jasielski, Gazeta Codzienna Nowiny oraz portale internetowe: twojejaslo.pl i wirtualnejaslo.pl.

O wszystkich działaniach projektowych Biblioteka informować będzie na bieżąco na stronie www.mbp.jaslo.pl, facebookoym fanpage'u oraz za pośrednictwem partnerów medialnych.

MBP w Jaśle