• 12-04-2019
"Deskryptory BN odpowiedzią na potrzeby użytkowników bibliotek" - relacja ze szkolenia podkarpackich bibliotekarzy Fot. WiMBP w Rzeszowie

Ponad 40 bibliotekarzy z bibliotek użytkujących system komputerowy SOWA w województwie podkarpackim uczestniczyło w specjalistycznym szkoleniu zorganizowanym 9 kwietnia 2019 roku w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie. Prowadzącym był Wojciech Kowalewski, bibliotekarz i nauczyciel akademicki z Krakowa, przewodniczący Rady Konsorcjum Bibliotek-Użytkowników Systemów SOWA oraz członek Zespołu ds. rozwoju Deskryptorów BN.

Bibliotekarze mieli okazję zapoznać z nowościami w systemie bibliotecznym SOWA SQL, jakie pojawiły się w ostatnim czasie i tymi, które pojawią się niebawem. Zapowiedzi nowości dotyczyły ważnych dla użytkowników bibliotek kwestii, m.in. uproszczonego zapisu do biblioteki, nowej wersji sytemu SOWA SQL PREMIUM, która będzie dostępna w wersji mobilnej, możliwości płatności online regulaminowych kar za przetrzymanie wypożyczonych książek, zastosowania sygnatur obrazkowych. Zaprezentowano również zmiany ważne dla bibliotekarzy opracowujących i udostępniających zbiory biblioteczne, a ułatwiające im pracę, dotyczące głównie katalogowania. Organizatorem szkolenia był Dział Instrukcyjno-Metodyczny WiMBP w Rzeszowie.

Ewa Lelek
Dział Instrukcyjno-Metodyczny WiMBP w Rzeszowie