Mielec: Miejska Biblioteka Publiczna SCK od nowa

• 13-03-2019
Mielec: Miejska Biblioteka Publiczna SCK od nowa mielec.pl

Bibliofile (i bibliotekarze) z Mielca niebawem zyskają bibliotekę w zupełnie nowej odsłonie - jak podaje mielecki magistrat, "dobiega realizacja jednej z największych inwestycji miasta Mielca ostatnich lat jaką jest przebudowa i rozbudowa Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK przy ulicy Kusocińskiego (…) w rezultacie której powstanie nowoczesna biblioteka z bogatą ofertą kulturalną dla wszystkich grup wiekowych, znacznie wykraczającą poza ofertę czytelniczą. Dzięki nadbudowie jednego piętra cały obiekt zwiększy swoją kubaturę, zyska nowoczesny wygląd i nową funkcjonalność".

Do wnętrz odnowionego budynku MBP, w którym zaplanowano m.in. dwukondygnacyjną przestrzeń wystawienniczą, Centrum Informacji o Regionie, czytelnię czasopism bieżących, czytelnię naukową, e-czytelnię i e-bibliotekę, Kącik Dziecka oraz Strefę Nastolatka można póki co zajrzeć wirtualnie – za pośrednictwem galerii zdjęć na stronie: http://www.mielec.pl/budowa-miejskiej-biblioteki-publicznej-na-finiszu/.

Oddanie budynku do użytku planowane jest jesienią 2019 roku.

Źródło: mielec.pl