WiMBP na XIV Podkarpackich Targach Edukacyjnych EduSalon 2019

• 07-03-2019
WiMBP na XIV Podkarpackich Targach Edukacyjnych EduSalon 2019 WiMBP w Rzeszowie

5 i 6 marca 2019 r. w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce odbyła się kolejna edycja Targów Edukacyjnych Edusalon. W targach przeznaczonych dla maturzystów i młodzieży szkół średnich wzięły udział publiczne i prywatne uczelnie wyższe z całej Polski oraz zagranicy (m.in. z Anglii, Danii, Holandii), szkoły policealne oraz doradcy zawodowi. Równocześnie z targami edukacyjnymi odbyły się Międzynarodowe Targi Pracy WorkExpo. Wystawcy połączyli swoje siły na ogromnej przestrzeni 4800 m2, aby zachęcić młodych ludzi do zadbania o swoją przyszłość.

Pracownicy Czytelni Głównej, Filii nr 3, 4, 6, 8, 9, 10, Oddziału dla Dzieci i Młodzieży, Działu Informacyjno-Bibliograficznego, Działu Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych oraz Wypożyczalni Głównej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie przygotowali stoisko promocyjne, na którym uczestnicy otrzymali przygotowane zestawienia bibliograficzne książek, kalendarzyki, ulotki informacyjne oraz zakładki - cieszące się największym zainteresowaniem. Młodzi Czytelnicy wybierali głównie zakładki z logiem Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie i autografami pisarzy, którzy w przeszłości odwiedzili nasze placówki.

Ogromne zainteresowanie wzbudził minikonkurs czytelniczy, który polegał na wylosowaniu pytania z kategorii literatury. Uczestnicy losowali pytania z lektur szkolnych, m.in. z "Lalki", "Ludzi bezdomnych", "Konrada Wallenroda", nie brakowało również pytań z poszczególnych epok literackich. Dla zwycięzców przeznaczono ponad 70 książek przekazanych przez Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu w Rzeszowie. Biblioteka wyróżniła się na tle pozostałych stanowisk Kiermaszem Przeczytanych Książek, na który przekazała w tym roku blisko 3 tysiące pozycji. Czytelnicy skorzystali z bogatej oferty literatury dla młodzieży, podręczników, opracowań literackich, biografii i znacznych zasobów literatury pięknej, które można było zakupić już od złotówki.

Dyrekcja Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie składa serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom zaangażowanym w promocję na XIV Podkarpackich Targach Edukacyjnych oraz Podkarpackiemu Instytutowi Książki i Marketingu w Rzeszowie za nagrody dla zwycięzców konkursu.

Katarzyna Błajdo

specjalista ds. promocji, WiMBP w Rzeszowie