Stalowa Wola: Przeczytaj Białoszewskiego i wygraj 1000 złotych

• 08-03-2019
Stalowa Wola: Przeczytaj Białoszewskiego i wygraj 1000 złotych MBP w Stalowej Woli

Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli zaprasza do udziału w 6. edycji konkursu "Mistrz Pięknego Czytania". Finaliści konkursu wezmą udział w publicznym czytaniu "Pamiętnika z powstania warszawskiego" Mirona Białoszewskiego. Na zwycięzcę czeka 1000 złotych, pula na pozostałe nagrody to kolejne 800 złotych, swojego faworyta - nagrodzonego czytnikiem e-booków - wybierze także publiczność.

W czytelnicze szranki może stanąć młodzież od lat 16 oraz dorośli ze Stalowej Woli. Tak jak przed rokiem, konkurs podzielony jest na trzy etapy. I etap to przesłuchania konkursowe w dniu 27 marca 2019 r. w godz. 18.00-19.00 w MBP (budynek przy ul. Popiełuszki 10, II piętro, sala spotkań nr 1). W tym etapie ci, którzy chcą spróbować swoich sił w głośnym czytaniu, wybierają fragment utworu Mirona Białoszewskiego i czytają go przed jury. Podczas naboru wyłonionych zostanie 8 - 10 osób, które wezmą udział w kolejnych etapach konkursu. Na przesłuchania należy zgłosić się z wypełnionym formularzem konkursowym dostępnym na stronie internetowej biblioteki w zakładce "konkursy".

II etap to próby głośnego czytania. Ich termin zostanie ustalony przez reżysera w porozumieniu z uczestnikami konkursu, wiadomo jednak, że będzie to kwiecień. Finał konkursu odbędzie się 4 maja 2019 r. w MBP. Spośród czytających, jury wybierze Mistrza Pięknego Czytania oraz przyzna nagrody i wyróżnienia. Z kolei widownia wybierze laureata Nagrody Publiczności.

W poprzednich edycjach konkursu w MBP czytano m.in. "Chłopów" Reymonta, "Spaghetti i miecz" Tadeusza Różewicza czy "Szczenięce lata" Melchiora Wańkowicza.

Za przygotowanie uczestników konkursowych zmagań odpowiada Maria Bembenek, opiekunka i reżyser Amatorskiego Teatru Dramatycznego im. Józefa Żmudy z Miejskiego Domu Kultury.

MBP w Stalowej Woli