Kolbuszowa: Otwarcie Oddziału Edukacji Kulturalnej i Regionalnej MiPBP

• 01-02-2019
Kolbuszowa: Otwarcie Oddziału Edukacji Kulturalnej i Regionalnej MiPBP MiPBP w Kolbuszowej

30 stycznia 2019 r. miało miejsce uroczyste otwarcie Oddziału Edukacji Kulturalnej i Regionalnej MiPBP w Kolbuszowej. Oddział ma siedzibę w budynku dawnej synagogi (która przez wiele lat służyła Muzeum Kultury Ludowej) przy ul. Piekarskiej 17.

W zmodernizowanym i odpowiednio zaadaptowanym obiekcie powstały: Galeria Miejska, multimedialne muzeum prezentujące historię Kolbuszowej i regionu, magazyn zbiorów regionalnych oraz miejsce do przeprowadzania koncertów, wykładów konferencji, projekcji filmów i organizowania wystaw tymczasowych.

Oddział będzie prowadził, przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, warsztaty i lekcje muzealne, skierowane do dzieci i młodzieży. Będzie także miejscem spotkań literackich (np. Klub Czytających Rodzin, Dyskusyjny Klub Książki, Klub Poetów) współorganizowanych z lokalnymi autorami oraz stowarzyszeniami.

Podczas uroczystości obecni byli przedstawiciele władz lokalnych, Instytutu Książki, dyrektorzy bibliotek, szkół, instytucji kultury, administracji  oraz mieszkańcy Kolbuszowej. Wśród gości był także Marek Lipiński - zastępca dyrektora  Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego,  który wraz z burmistrzem kolbuszowej Janem Zubą dokonał odsłonięcia  tablicy upamiętniającej kolbuszowskich Żydów oraz historię budynku.

Relacja z otwarcia przygotowana przez Instytut Książki:

Źródło: SBP ; MiPBP w Kolbuszowej

Czytany 254 razy Ostatnio zmieniany 05-02-2019