Podkarpackie biblioteki wobec wyzwań społeczeństwa informacyjnego

• 28-01-2019
Podkarpackie biblioteki wobec wyzwań społeczeństwa informacyjnego Fot. I. Piętak

Digitalizacja zbiorów własnych i zewnętrznych, automatyzacja kontaktu z czytelnikami, poszerzanie oferty usług (także dla osób niepełnosprawnych), kwestie prawne związane z wypożyczaniem e-książek - to niektóre z licznych wyzwań, przed jakimi stawia biblioteki społeczeństwo informacyjne.

O nowej rzeczywistości bibliotek Podkarpacia red. Iwona Piętak z Polskiego Radia Rzeszów rozmawiała 23 stycznia 2019 r. z Barbarą Chmurą, dyrektorem WiMBP w Rzeszowie oraz Andrzejem Jagodzińskim, dyrektorem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej.

Zapis rozmowy z audycji "Świat się zmienia" dostępny jest na stronie: https://www.radio.rzeszow.pl/audycje/18678/biblioteki-wobec-wyzwan-

Źródło: Polskie Radio Rzeszów