III Podkarpacki Konkurs Teatrów Szkolnych "Z książką w tle"

• 25-01-2019
III Podkarpacki Konkurs Teatrów Szkolnych "Z książką w tle" ALO

Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie zaprasza do udziału w III Podkarpackim Konkursie Teatrów Szkolnych "Z książką w tle" organizowanym pod honorowym patronatem rzeszowskiego Teatru im. Wandy Siemaszkowej.

Ideą konkursu jest upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży poprzez formę sceniczną. Wybór tematyki zgłaszanych małych form teatralnych powinien być inspirowany przeczytanymi tekstami literackimi, lekturami szkolnymi, wierszami itp. W konkursie mogą uczestniczyć grupy teatralne działające w szkołach podstawowych, w oddziałach gimnazjalnych oraz w szkołach średnich, które przygotują spektakle w języku polskim, angielskim, hiszpańskim lub niemieckim. Sztuka może wiernie odtwarzać tekst literacki lub być jego własnym przetworzeniem.

Chęć uczestnictwa w konkursie należy zgłaszać do 31 stycznia 2019 roku.

I etap konkursu odbędzie się w dniach 4-6 marca 2019 roku w Klubie Akademickim IQ , ul. Sucharskiego 2, budynek WSIiZ, zaś finał - w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej - 18 marca 2019 roku.

Szczegółowe informacje nt. konkursu:

Źródło: ALO