Krosno: "Pod dachem nieba" - relacja ze spotkania z Anetą Leśniak

• 03-12-2018
Krosno: "Pod dachem nieba" - relacja ze spotkania z Anetą Leśniak Fot. PBW w Krośnie

Dnia 28 listopada 2018 r. w ramach cyklu "Ludzie Niezwykli" gościem Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie była Aneta Leśniak - fotograf, dziennikarz i kulturoznawca, prezes Stowarzyszenia Towarzystwa Balonowego "Gwiazda".

W trakcie wystąpienia zatytułowanego "Pod dachem nieba" przedstawiła uczniom II LO w Krośnie - przyszłym dziennikarzom - diaporamy na temat Ryszarda Kapuścińskiego i Jana Pawła II oraz swoje fotografie, w tym również te nagrodzone w konkursie National Geographic. W sposób niezwykle wrażliwy i oryginalny opowiedziała o swoich spotkaniach z Ryszardem Kapuścińskim, z których najlepszym przesłaniem dla młodzieży może być fragment "Podróży z Herodotem": "Podróż przecież nie zaczyna się w momencie, kiedy ruszamy w drogę, i nie kończy, kiedy dotarliśmy do mety. W rzeczywistości zaczyna się dużo wcześniej i praktycznie nie kończy się nigdy, bo taśma pamięci kręci się w nas dalej, mimo że fizycznie dawno już nie ruszamy się z miejsca".

Spotkaniu towarzyszyła wystawa materiałów bibliotecznych "Ryszard Kapuściński - zawód reporter".

PBW w Krośnie

Czytany 32 razy Ostatnio zmieniany 04-12-2018