Przemyśl: XXX Turniej Wierszy Jednego Poety im. Ewy Lis

• 28-11-2018
Przemyśl: XXX Turniej Wierszy Jednego Poety im. Ewy Lis PBP

Przemyska Biblioteka Publiczna zaprasza do wzięcia udziału w XXX Turnieju Wierszy Jednego Poety im. Ewy Lis. Bohaterką i gościem tegorocznej edycji będzie Ewa Lipska.

Zadaniem Turnieju jest popularyzowanie współczesnej poezji polskiej, a także doskonalenie kultury żywego słowa oraz stworzenie młodszym i starszym recytatorom przestrzeni do wymiany doświadczeń artystycznych.

Warunki uczestnictwa:

• W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół ponadgimnazjalnych naszego regionu oraz recytatorzy dorośli.
  • Każdy uczestnik przygotowuje dwa wiersze poetki. Dopuszczalne jest zaprezentowanie jednego utworu Ewy Lipskiej oraz jednego wybranego bohatera dotychczasowych edycji Turnieju. Oczekiwane są również próby "poezji śpiewanej".
  • Uczestnicy przesyłają kartę zgłoszenia na adres Przemyskiej Biblioteki Publicznej (ul. Grodzka 8, 37-700 Przemyśl) w nieprzekraczalnym terminie do 3 grudnia 2018 r.

Do oceny prezentacji będzie powołana komisja artystyczna pod przewodnictwem Ewy Lipskiej. Turniej zostanie przeprowadzony 8 grudnia br. (sobota) w budynku Biblioteki. Początek o godz. 9.30.

Szczegółowe informacje - w tym regulamin turnieju - na stronie Przemyskiej Biblioteki Publicznej:

Źródło: PBP

Czytany 59 razy Ostatnio zmieniany 03-12-2018