Stalowa Wola: Promocja tomiku poezji Krystyny Krzywosz - relacja

• 23-11-2018
Stalowa Wola: Promocja tomiku poezji Krystyny Krzywosz - relacja Fot. MBP w Stalowej Woli

22 listopada 2018 r. w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli miłośnicy poezji spotkali się z Krystyną Krzywosz prezentującą swój debiutancki tomik poezji zatytułowany "Cisza szepce nocą".

Pozycję wydało  Stowarzyszenie Literackie "Witryna" - Rysem charakterystycznym każdego debiutu jest wielość wątków czy motywów występujących w lirykach. Tak też jest w "Ciszy szepcącej nocą", ponieważ autorka stworzyła wersy i strofy, które odzwierciedlają wszystkie jej dotychczasowe myśli, emocje, na których piętno odcisnęły radości, troski dnia codziennego i życiowe doświadczenie. Poetka w swoich lirykach dużą uwagę skupia na samym życiu. Jednak przedstawia je w sposób ogólny. Życie porównuje do teatru, sceny, gdzie każdy człowiek jest jak aktor, kukiełka, która ma do odegrania konkretną rolę - pisze we wstępie publikacji Beata Sudoł-Kochan.

Krystyna Krzywosz, choć własnym tomikiem zadebiutowała w 2018 roku, przygodę z poezją rozpoczęła w 2003 roku udziałem w konkursie "Złota Piątka Telerzeczpospolitej", w którym zdobyła główną nagrodę. W 2005 roku została wyróżniona w konkursie jednego wiersza podczas Międzynarodowego Spotkania Poetów "Wrzeciono". Jej utwory publikowane były m.in. w "Telerzeczpospolitej", "Albumie Papieskim", almanachach "Spojrzenia 4", "Spojrzenia 5" czy "Sztafecie".

Muzyczną oprawę wieczoru poetyckiego zapewnili gitarzyści ze stalowowolskiej Państwowej Szkoły Muzycznej, których przygotował Grzegorz Wziątka.

MBP w Stalowej Woli