Rzeszów: Debata blogerów literackich - zaproszenie

  • 01-10-2018
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
Rzeszów: Debata blogerów literackich - zaproszenie WiMBP w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza 10 października 2018 r. o godz. 16.00 do budynku przy ul. Sokoła 13 na otwartą debatę "Promotorzy czytania" poświęconą sposobom rekomendacji literatury.

Moderatorem spotkania będzie Anna Dziewit-Meller, pisarka i autorka strony BukBuk (http://bukbuk.pl), która planuje rozmowę m.in. o pozytywnym i negatywnym wpływie blogosfery na rynek książki, o postrzeganiu niektórych tytułów, o pieniądzach i uczciwości blogerskiej oraz przyszłości blogosfery.

Do udziału w panelu dyskusyjnym zaproszenie przyjęły następujące blogerki popularyzujące literaturę:

Ewelina Cetnarska - polonistka, bibliotekarka, pasjonatka pisania, czytania (zachęca do czytania, szczególnie pozycji, które mają ważny przekaz), fotografowania i chodzenia po górach. Lubi ciszę, piękne widoki, ciekawych ludzi i piękną muzykę - autorka bloga "Spacer wśród słów" (http://spacerwsrodslow.blogspot.com)

Anna Maślanka - inżynier biomedyczny i bohemistka (nauczyła się czeskiego, żeby czytać w oryginale Hrabala). Książki i pisanie o nich to dla niej najpiękniejsza ucieczka od rzeczywistości. Swoimi wrażeniami o lekturach dzieli się na blogu "Literackie skarby świata całego" (literackie-skarby.blogspot.com)

Georgina Gryboś - elektroradiolog i jednocześnie humanistka z krwi i kości - bez książek nie oddycha, poza tym jest trochę jak z pokolenia swoich dziadków – lubi pisać, lubi listy, lubi zapach książek, rozmowy w zadymionych krakowskich knajpkach i chodzenie boso po mokrej trawie – o czym informuje swoich czytelników na blogu "Literacka Kavka" (literackakavka.pl)

Julita Pasikowska - z wykształcenia reżyser filmowy oraz fotograf, z zamiłowania oddany pasji bibliofil. Na co dzień sięga po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w jej biblioteczce miejsce szczególne, stąd pomysł na "Bajkochłonkę"(http://bajkochlonka.pl)

Marcelina Janisz - jest "pożeraczem literatury" i nieuleczalną optymistką zakochaną w poezji, rowerach i kotach. Uwielbia baśnie, komiksy, anime i nocne niebo. Gdyby mogła mieszkałaby w bibliotece, ale na razie pracuje jako bibliotekarka, a w chwilach wolnych zajmuje ją prowadzenie bloga "Książkojady" (https://ksiazkojady.blogspot.com)

Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach zadania "Książka w roli głównej" z programu "Partnerstwo dla książki" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

WiMBP w Rzeszowie

 

Czytany 226 razy Ostatnio zmieniany 02-10-2018

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij