Jasło: Drzemie we mnie moc - relacja z warsztatów z Aleksandrą Cieślak

• 19-09-2018
Jasło: Drzemie we mnie moc - relacja z warsztatów z Aleksandrą Cieślak Fot. MBP w Jaśle

17 września 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle na warsztatach z Aleksandrą Cieślak, ilustratorką oraz autorką książek dla dzieci i młodzieży przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 10 próbowały obudzić w sobie dzikiego zwierza. Tworzenie masek z papierowych toreb pomalowanych farbami akrylowymi sprawiło im wielką frajdę. Powstały wielokolorowe wizerunki słoni, tygrysów, misiów koala i papug inspirowane ilustracjami z książki "Koala disco" autorstwa A. Cieślak.

Młodzież z ósmej klasy Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle, w oparciu o inną pozycję autorki - "Książkę do zrobienia" - próbowała natomiast porozumieć się ze sobą bez użycia słów. Wymienianie się komplementami, komunikacja przy użyciu formy abstrakcyjnej (gest, kolor, kształt, nieokreślony dźwięk, symbol) pomogła zwrócić uwagę na detal i emocje związane z przekazem. Jedna z uczestniczek spotkania zauważyła, że każdy z nas patrzy na świat w inny sposób, warto zatem podkreślać swoją indywidualność, rozwijać się przez całe życie i mieć odwagę być sobą. Proces tworzenia to czucie, emocje, spotkanie ze sztuką i doświadczenie jej - efekt końcowy nie powinien być punktem odniesienia, a jedynie rezultatem tego co najistotniejsze: samego procesu. Podobnie jest z relacjami międzyludzkimi. Najważniejsza jest bliskość i to, co się dzieje między nami.

Spotkania odbyły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach XIII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego.

MBP w Jaśle

Czytany 45 razy Ostatnio zmieniany 24-09-2018