Stalowa Wola: Psie sprawy według Wojciecha Cesarza - relacja ze spotkania

• 13-09-2018
Stalowa Wola: Psie sprawy według Wojciecha Cesarza - relacja ze spotkania Fot. MBP w Stalowej Woli

Czy psy odczuwają radość, smutek i strach? Na to (i wiele innych) pytań uczniowie z PSP nr 4, 7 i 12 w Stalowej Woli uzyskali odpowiedź w Miejskiej Bibliotece Publicznej 12 września 2018 r. w trakcie spotkania autorskiego z Wojciechem Cesarzem.

Pisarz zaprezentował młodym czytelnikom książkę "Pamiętnik grzecznego psa", którą napisał wspólnie z żoną, Katarzyną Terechowicz. Publikacja zdobyła nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, była także nominowana do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego i umieszczono ją na Złotej Liście Fundacji ABCXXI - Cała Polska Czyta Dzieciom.

Wojciech Cesarz przybliżył dzieciom psi charakter, zwyczaje i bardzo ważną jaką odgrywa pies w życiu człowieka. Psy są bowiem nie tylko najlepszymi przyjaciółmi ludzi, ale też często mają bardzo odpowiedzialne zadania do wykonania - jak psy ratownicy, psy policyjne, psy wspomagające leczenie (dogoterapia), psy opiekunowie czy psy aktorzy. Zachęcał także do korzystania z biblioteki i przypominał dzieciom, że zwierzę nie jest przedmiotem, a los ludzi w dużej mierze od zwierząt zależy.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach zadania "Kuźnia bibliolubnych" dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury pod honorowym patronatem Lucjusza Nadbereżnego, prezydenta Stalowej Woli.

MBP w Stalowej Woli

Czytany 90 razy Ostatnio zmieniany 13-09-2018