Stalowa Wola: Ufoludki w bibliotece

• 30-07-2018
Stalowa Wola: Ufoludki w bibliotece Fot. Piotr Radecki

W podwójnie fantastycznej atmosferze upłynęły 26 i 27 lipca 2018 r. zajęcia wakacyjne ph. "Niewiarygodne historie - pobudź wyobraźnię z fantastyką" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli, w trakcie których najmłodsi czytelnicy zapoznali się z literaturą fantastyczną i jej  bohaterami.

Bibliotekarze zaprezentowali książki z omawianego gatunku dostępne w naszych bibliotekach. Ponadto wspólnie czytaliśmy fantastykę pod kocem z użyciem latarek (w celu wzmocnienia wrażeń emocjonalnych), a na podstawie zdobytych informacji uczestnicy zajęć stworzyli stroje nawiązujące do postaci literatury fantastycznej. Dzieci wykorzystały najróżniejsze materiały - m.in. kolorowy papier, ozdobne pianki plastyczne, worki foliowe, druciki kreatywne, folię aluminiową, plastikowe kubki, korki, tekturę, zniszczone płyty CD, z których powstały stroje gwiezdnych wróżek, robotów i mieszkańców innych galaktyk. Finałem zajęć była profesjonalna sesja fotograficzna w nowych strojach. Zdjęcia wykonał stalowowolski fotograf Piotr Radecki.

Warsztaty "Niewiarygodne historie - pobudź wyobraźnię z fantastyką" zostały zrealizowane w ramach zadania "Kuźnia bibliolubnych" dofinansowanego ze środków MKiDN z Funduszu Promocji Kultury pod honorowym patronatem prezydenta Stalowej Woli, Lucjusza Nadbereżnego.

MBP w Stalowej Woli

Czytany 220 razy Ostatnio zmieniany 30-07-2018