Rzeszów: WiMBP wydawcą audiobooka "Babeliada" Krystyny Lenkowskiej

• 27-07-2018
Rzeszów: WiMBP wydawcą audiobooka "Babeliada" Krystyny Lenkowskiej M. Pokrywka / J. Piller

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie została wydawcą audiobooka z dźwiękową edycją powieści Krystyny Lenkowskiej "Babeliada". Książkę czyta sama autorka, a uzupełnieniem tekstu są utwory muzyczne w wykonaniu Bożeny Boba-Dygi, Pawła Czachura, Zbigniewa Działy i Andrzeja Zaryckiego.

Wyjątkową powieść z wątkami regionalnymi wydało drukiem w 2016 roku Stowarzyszenie Literacko-Artystyczne "Fraza". W jednej z wielu pochlebnych recenzji Anna Janko pisała: "Babeliada jest wyrafinowana estetycznie, intelektualnie, językowo; to książka elitarna w każdym calu. Dla czytelnika poszukującego w literaturze artystycznej przygody i egzystencjalnej prawdy".

Audiobook "Babeliada" (czas trwania: 4 godz. 56 min.) został nagrany w Pracowni Digitalizacji WiMBP w Rzeszowie. Wydano go w nakładzie 500 sztuk i nie jest przeznaczony do sprzedaży - egzemplarze trafią do większych bibliotek publicznych w mieście, gdzie zainteresowani czytelnicy będą mogli je wypożyczyć. Ponadto 19 października 2018 r. o godz. 17.00 w budynku WiMBP w Rzeszowie odbędzie się spotkanie promujące nowe wydawnictwo.

Koordynatorem projektu wydania audiobooka - dofinansowanego z budżetu Miasta Rzeszowa w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2018 r. - była Bożena Janda z Działu Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych WiMBP w Rzeszowie. Na okładce przygotowanej przez Joannę Piller wykorzystano grafikę Marka Pokrywki.

WiMBP w Rzeszowie

Czytany 77 razy Ostatnio zmieniany 27-07-2018