Ogólnopolski Konkurs Poetycki o Pióro Pegaza 2018 "Najdroższy wyraz…" - zaproszenie

  • 05-07-2018
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
Ogólnopolski Konkurs Poetycki o Pióro Pegaza 2018 "Najdroższy wyraz…" - zaproszenie WiMBP w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim o Pióro Pegaza 2018 "Najdroższy wyraz…".

Tegoroczna edycja konkursu organizowana jest w związku z obchodami Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Celem jest zainspirowanie twórców do podjęcia tematu niepodległości, istotnej dla historii Polski, która "po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji, po wielkich powstaniach, wolna powróciła na mapę świata", uwrażliwienie na piękno i bogactwo historii i języka ojczystego, stworzenie okazji do artystycznej konfrontacji, doskonalenie warsztatu poetyckiego, promowanie talentów literackich oraz pobudzenie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej.

Konkurs ma charakter otwarty i jest adresowany zarówno do debiutujących poetów, jak i twórców z określonym dorobkiem. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie maksymalnie jednego wiersza w terminie do 31 sierpnia 2018 r. Prace oceni (i nagrody finansowe przyzna) powołane przez organizatora profesjonalne jury.

Szczegółowy regulamin oraz dokumenty zgłoszeniowe dostępne na:
http://www.wimbp.rzeszow.pl/aktualnosci/art,3245,najdrozszy-wyraz-ogolnopolski-konkurs-poetycki-pioro-pegaza-2018-zaproszenie.html

WiMBP w Rzeszowie

 

Czytany 735 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij