Rzeszów: Bezpłatne warsztaty realizacji wideo dla uczniów szkół średnich

  • 04-07-2018
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
Rzeszów: Bezpłatne warsztaty realizacji wideo dla uczniów szkół średnich WSIiZ w Rzeszowie

Jak tworzyć angażujące filmy wideo, które staną się hitem YouTube? Jak rysować storyboardy, które pomogą stworzyć dobre filmy? Jak nagrywać, by mieć materiał do zmontowania filmu? I w końcu jak montować materiał wideo używając nowoczesnego oprogramowania? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących współczesnych filmów, skorzystaj z bezpłatnych warsztatów, na które w dniach 9-12 lipca 2018 r. zaprasza Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

W warsztatach "Nakręć się na studia" mogą wziąć udział tegoroczni maturzyści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zainteresowani nowoczesnym dziennikarstwem oraz nowymi mediami. Zajęcia praktyczne ze specjalistami z zakresu wideo to szansa sprawdzenia swojego potencjału i zdobycia nowej - lub poszerzenia już posiadanej - wiedzy. To także namiastka możliwości WSIiZ w kształceniu na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz Grafika komputerowa i produkcja multimedialna.

W programie:

  1. Wprowadzenie do tworzenia filmów (4h)
  2. Praca ze sprzętem wideo (kamery i aparaty) oraz tworzenie scenorysów do swoich materiałów wideo (4h)
  3. Praca grupowa mająca na celu stworzenie krótkiego materiału wideo (wywiad, reportaż, etiuda) na zadany temat (6h)
  4. Montaż (6h)

Prowadzący:

Gabriela Piechnik - artysta fotografik, redaktor kanału IntroTV, a w czasie studiów studenckiej internetowej rozgłośni radiowej. Absolwentka Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie na  kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna ze specjalnością Grafika Komputerowa w mediach (I stopień) oraz PR i reklama (II stopień). Asystentka w Katedrze Wzornictwa Przemysłowego WSIiZ i opiekunka uczelnianej telewizji INTRO TV.

Iwona Leonowicz-Bukała - dydaktyk na kierunkach dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz media cyfrowe i komunikacja wizerunkowa. Od kilku lat prowadzi przedmioty związane z tworzeniem treści na potrzeby mediów (m.in. warsztaty prasowe, webwriting i redagowanie tekstów, kreatywne pisanie). Koordynator merytoryczny studenckiego Intro Magazynu, a wcześniej Magazynu Studenckiego Pressja. Redaktor tematyczny czasopisma internetowego "Social Communication. Online Journal". Adiunkt w Katedrze Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej WSIiZ.

O uczestnictwie w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.

Formularz zgłoszeniowy dostępny na: https://formularz.wsiz.pl/warsztaty-wideo/

Zajęcia odbywają się w Centrum Edukacji Międzynarodowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Kielnarowej (Kielnarowa 386A, 36-020 Tyczyn).

WSIiZ w Rzeszowie

 

Czytany 175 razy Ostatnio zmieniany 05-07-2018

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij