Stalowa Wola: W poetyckie szranki z Kazimierzem Lindą - relacja

• 26-06-2018
Stalowa Wola: W poetyckie szranki z Kazimierzem Lindą - relacja Fot. MBP w Stalowej Woli

21 czerwca 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli miłośnicy poezji spotkali się na promocji najnowszego tomiku Kazimierza Lindy "W szranki z czasem".

Sala bankietowa, w której Stowarzyszenie Literackie "Witryna" prowadziło prezentację poezji wypełniła się niemal w całości. Wybrane wiersze z tomiku czytali młodzi aktorzy z Teatru "Blagier" działającego przy Spółdzielczym Domu Kultury, a w częściach muzycznych wieczoru wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Stalowej Woli.

- Twórcza przygoda Kazimierza Lindy trwa już dość długo - 20 lat mija od jego wydawniczego debiutu. Trwałość natchnienia doskonale obrazuje zbiór wierszy "W szranki z czasem", który stanowi obraz tego co przez lata napisał Kazimierz Linda. Tytułowe zmaganie się z czasem ma przede wszystkim wymiar egzystencjalny, łączy się z jakąś wewnętrzna walką: balansowaniem miedzy zauroczeniem światem i zwątpieniem, wiarą w potęgę miłości i jej iluzorycznością w wieku "niespełnień", ocaleniem w pamięci i jej złudna naturą – pisze we wstępie do tomiku Ryszard Mścisz, również literat, który recenzję pozwolił sobie zgromadzonej publiczności odczytać w całości. Sam bohater wieczoru - Kazimierz Linda - dał namówić się gościom i - jak przystało na członka Partii Dobrego Humoru - prezentował także swoje utwory satyryczne.

Kazimierz Linda - poeta, satyryk, animator kultury, wydawca ponad 160 książek i autor 5 tomików poezji urodził się w Babicach koło Przemyśla. Jest członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich w Warszawie, wiceprezesem Stowarzyszenia Literackiego "Witryna" w Stalowej Woli, należy do Partii Dobrego Humoru. Laureat nagrody Zarządu Powiatu Stalowowolskiego "Twórca - Osobowość Roku 2014", uhonorowany tytułem Zasłużony dla Miasta Stalowa Wola.

MBP w Stalowej Woli

Czytany 112 razy Ostatnio zmieniany 26-06-2018