I Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Mariana Berkowicza "O Dmuchawce Skojarzeń" - zaproszenie

  • 25-06-2018
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
I Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Mariana Berkowicza "O Dmuchawce Skojarzeń" - zaproszenie SL "Witryna"

Stowarzyszenie Literackie "Witryna" ze Stalowej Woli zaprasza do udziału w I Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Mariana Berkowicza "O Dmuchawce Skojarzeń". Konkurs ma charakter otwarty i jest skierowany zarówno do osób przed, jak i po debiucie, zrzeszonych  i niezrzeszonych w związkach twórczych. Jedynym warunkiem jest ukończenie przez uczestnika 16 lat.

Na konkurs należy nadesłać jeden zestaw prac zawierający od 1 do 3 wierszy. Dodatkowo można przesłać jeden wiersz inspirowany życiem lub twórczością patrona konkursu (z umieszczoną dedykacją "Marianowi Berkowiczowi"; na stronie Stowarzyszenia http://slwitryna.pl/ znajduje się pełny biogram, a także wybór wierszy patrona).

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 lipca 2018 r. pod adresem: Miejska Biblioteka Publiczna, Filia Nr 2, ul. Siedlanowskiego 3, 37-450 Stalowa Wola (z dopiskiem na kopercie: "O Dmuchawce Skojarzeń").

Wiersze zostaną ocenione przez jury powołane przez organizatorów. Autorzy najlepszych utworów zostaną uhonorowani nagrodami finansowymi i rzeczowymi za I, II i III miejsce oraz wyróżnieniami. Całkowita pula nagród wynosi 3000 zł. Za wiersze nawiązujące do życia i twórczości Mariana Berkowicza zostanie przyznana Nagroda Specjalna od organizatora. Jury zastrzega sobie możliwość innego podziału nagród. Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się we wrześniu w Stalowej Woli. O dokładnym terminie i miejscu organizator powiadomi tylko laureatów drogą telefoniczną bądź mailową.

Dodatkowych informacji nt. konkursu można zasięgnąć na stronie Stowarzyszenia Literackiego "Witryna",  pod numerem tel. 695-435-719 (Agata Linek – sekretarz SL "Witryna") lub e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Marian Berkowicz - poeta, technik, autor kilkunastu tomików wierszy. Urodził się 12 września 1935 w Lisowie koło Jasła. Debiutował w 1960 na łamach tygodnika "Nowa Wieś". Pierwszy tomik poezji wydał w 1983. Był jednym z założycieli Korespondencyjnego Klubu Młodych Pisarzy "Gwoźnica". Należał do najbardziej znanych i docenianych literatów w regionie. Był członkiem ZLP i SL "Witryna". Za działalność literacką odznaczony został Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi. Był nestorem stalowowolskich literatów, otoczony wielkim szacunkiem i nie mniejszą sympatią. Wiersze, które pisał, wyrastały z ducha awangardy: oszczędnie szafował słowem, uwydatniając jego niejednoznaczność i tajemniczość - tak jak niejednoznaczny i tajemniczy jest człowiek. Jego wypowiedzi na spotkaniach zapadały słuchaczom w serca: mówił powoli, z namysłem, budował swoje narracje z okruchów przeżyć, rozświetlonych wewnętrznym ciepłem i poczuciem humoru. Marian Berkowicz zmarł 20 grudnia 2012.

SL "Witryna" w Stalowej Woli

 

Czytany 390 razy Ostatnio zmieniany 05-07-2018

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij