Stalowa Wola: W lecie książka czeka na ciebie w… autobusie

  • 13-06-2018
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
Stalowa Wola: W lecie książka czeka na ciebie w… autobusie Fot. MBP w Stalowej Woli

12 czerwca to Ogólnopolski Dzień Bookcrossingu. Także w Stalowej Woli, gdzie Miejska Biblioteka Publiczna uwolniła dla czytelników i miłośników literatury kilkaset tomów. Taką "wolną" książkę można znaleźć i czytać lub zabrać do domu, a potem przeczytaną wymienić na kolejną w… wybranych autobusach Zakładu Komunikacji Miejskiej - wszystko dzięki współpracy MBP z Miejskim Zakładem Komunalnym. Akcja potrwa do końca wakacji.

Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa polegająca na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych po to, aby znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. Czy miejscem uwalniania książek może być miejski autobus? Pewnie, że tak, skoro tymi pojazdami poruszają się dziennie tysiące mieszkańców Stalowej Woli i okolic. Stalowowolska biblioteka przygotowała kilkaset pozycji książkowych i za pośrednictwem MZK udostępniła je w specjalnie oznakowanych skrzynkach w kilku miejskich autobusach.

- Każdy chętny będzie mógł podczas podróży wziąć książkę do poczytania, a jeśli go zaciekawi - zabrać do domu, a po przeczytaniu wymienić na kolejną – mówi Ewa Biały, dyrektor MBP w Stalowej Woli.

Bookcrossing łączy miliony entuzjastów czytania na całym świecie. Aktualnie po 132 krajach podróżuje 12 226 380 mln tomów, które uwolniło ponad 1,8 mln czytelników . W Polsce w oficjalnym obiegu  jest  ponad 300 tysięcy wolnych książek.

MBP w Stalowej Woli

 

Czytany 260 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij