Krosno: "Dzieciaki rządzą" w PBW - relacja

• 07-06-2018
Krosno: "Dzieciaki rządzą" w PBW - relacja PBW w Krośnie

Dzień Dziecka w bibliotece to cykliczna akcja prowadzona w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie. W tym roku święto to połączone było z Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom odbywającym się pod hasłem "Czytanie łączy". Te dwa wyjątkowe wydarzenia stały się okazją do zorganizowania imprezy czytelniczej razem z naszym partnerem – Księgarnią Autorską Społecznego Instytutu "Znak".

W roli głównej występowali bohaterzy książek dla dzieci, a droga do znalezienia poprawnych odpowiedzi prowadziła przez wiele konkursów, quizów i gier bibliotecznych. Cieszymy się bardzo, że również w tym roku mogliśmy liczyć na naszych partnerów: policję, straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe, którzy czynnie włączyli się do akcji poprzez propagowanie zasad bezpiecznego zachowania się. Niemałą atrakcją dla dzieci było zwiedzanie wozu policyjnego, wozu strażackiego, karetki pogotowia oraz dyspozytorni medycznej. Zabawa połączona z edukacją jest zawsze najlepszą formą nauczania. Na dzieci czekał również poczęstunek ufundowany przez Uzdrowisko Rymanów Zdrój oraz firmę "Delta". Dziękujemy wszystkim osobom, bez których nasza  impreza nie mogłaby się odbyć.

Małgorzata Tajak

PBW w Krośnie