"Re-Animuj się" - konkurs i biblioteczne warsztaty z Ambasadorami LABiB

 • 06-06-2018
 • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
 • Wydrukuj
 • Email
 • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
"Re-Animuj się" - konkurs i biblioteczne warsztaty z Ambasadorami LABiB LABiB

Dbasz o kompetencje zespołu twojej biblioteki? Masz pomysł na działanie, które chcesz skonsultować z bibliotekarzem-praktykiem? A może chcesz zorganizować warsztaty dla czytelników? Do 20 czerwca 2018 r. przyjmowane są zgłoszenia w trzeciej edycji konkursu "Re-Animuj się", w którym wygrać można warsztaty dla pracowników lub czytelników prowadzone przez Ambasadorów LABiB.

Udział w konkursie jest bezpłatny, a zwycięskie biblioteki nie pokrywają kosztów warsztatów i konsultacji online.

WARSZTATY

W ramach konkursu wygrać można jeden z wymienionych niżej 11 warsztatów zaproponowanych przez 8 Ambasadorów LABiB lub konsultacje online. Uwaga: wybierając danego Ambasadora, należy zwrocić uwagę na lokalizację, w której może on poprowadzić warsztaty.

 • Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość w bibliotece / Karol Baranowski [OBSZAR: cała Polska]
 • Gry miejskie w bibliotece – skuteczny sposób promocji / Karol Baranowski [OBSZAR: cała Polska]
 • Trening pamięci w bibliotece - projektowanie, realizacja, techniki i ćwiczenia / Violetta Biernacik [OBSZAR: województwo dolnośląskie]
 • Biblioteka 2.0. Nowe technologie a nauczanie seniorów - praktyczne działania / Maria Jedlińska [OBSZAR: woj. małopolskie, woj. podkarpackie]
 • Geocaching i gry terenowe - czy i jak wykorzystać? / Marta Kryś [OBSZAR: woj. małopolskie, woj. opolskie, woj. śląskie, woj. dolnośląskie]
 • International Games Week Polska - zorganizuj u siebie / Marta Kryś [OBSZAR: woj. małopolskie, woj. opolskie, woj. śląskie, woj. dolnośląskie]
 • (Nie)codzienny narzędziownik bibliotekarza - jak urozmaicić ofertę biblioteki i ułatwić sobie pracę przy użyciu nowych technologii / Monika Schmeichel-Zarzeczna [OBSZAR: cała Polska]
 • Sensoryka dla smyka - jak pracować z najmłodszymi czytelnikami / Monika Schmeichel-Zarzeczna [OBSZAR: cała Polska]
 • Odkryj, że biegun nosisz w sobie – warsztaty motywacyjne dla młodzieży / Agata Warywoda [OBSZAR: cała Polska]
 • Obsługa czytelników z dysfunkcją wzroku. Włączanie osób z niepełnosprawnościami w życie kulturalne / Anna Rutkowska [OBSZAR: woj. zachodniopomorskie, woj. lubuskie, woj. wielkopolskie, woj. kujawsko-pomorskie, woj. pomorskie; ewentualnie w innym miejscu, jeśli będzie dobrze skomunikowane ze Szczecinem + konsultacje online]
 • Biblioteczny escape room dla dzieci / Anna Wysocka [OBSZAR: Cała Polska]


JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

Do 20 czerwca 2018 r. należy wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem: http://bit.ly/wygrajwarsztaty2018

Ewentualne pytania kierować można pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Lista zwycięskich bibliotek zostanie ogłoszona 30 czerwca 2018 r.


POZNAJ AMBASADORÓW, KTÓRYCH MOŻESZ ZAPROSIĆ DO SWOJEJ BIBLIOTEKI:

Karol Baranowski / Uzależniony od Internetu, książek i roweru bibliotekarz nauczyciel, który uczy, bawi, wychowuje. Uwielbiam zarówno tworzyć, jak i być uczestnikiem gier miejskich. Prowadzę zajęcia z tabletami w swojej bibliotece, warsztaty z nowych technologii, organizuję "Odjazdowego Bibliotekarza". Mam też swój kawałek Internetu pod adresem: www.charliethelibrarian.com. Specjalizacja: gry miejskie – projektowanie, tworzenie, przeprowadzanie; nowe technologie, nowe media; obróbka grafiki i filmów wideo; social media szeroko rozumiane.

Violetta Biernacik / Od ponad dwudziestu lat animuję różne grupy czytelnicze w bibliotece, ale coraz częściej również poza instytucją, w której pracuję. Bliski mi jest świat dziecka i jego odbiór środowiska. Prowadzę m.in. takie warsztaty jak "O sztuce opowiadania i pracy z baśnią, czyli każdy umie opowiadać baśnie" oraz "Sensoryczny świat w książce" (sensoplastyka, sensoryczna książka). Specjalizacja : animacja.

Maria Jedlińska / Posiadam prawie 20-letnie doświadczenie w edukacji poza- i nie-formalnej, w znacznej części zdobywane za granicą. Tematyka większości organizowanych zajęć to włączenie społeczne i cyfrowe osób starszych, działania międzypokoleniowe. Współtworzę i koordynuję partnerski program "Szkoła @ktywnego Seniora". Jestem założycielką i członkiem kilku NGO, w tym działających na terenach wiejskich. Specjalizacja: edukacja dorosłych/seniorów; rozwój kompetencji społecznych, obywatelskich, TIK; wolontariat seniorów; partnerstwa publiczno-prywatne.

Marta Kryś / Bibliotekarka, polonistka i… specjalistka bhp. Od 2009 r. pracuję w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach. Zaczynałam w oddziale dla dzieci, gdzie zdobyłam pierwsze szlify w działaniach animacyjnych. Obecnie kieruję Działem Instrukcyjno-Metodycznym, czyli biblioteczną jednostką do zadań specjalnych. Uwielbiam gry i wykorzystuję je na każdym kroku, również w szkoleniach bhp. Uważam za cenne dzielenie się wiedzą i wymianę doświadczeń – między innymi dlatego od maja 2014 r. współtworzę sieć bibliotekarzy LABiB. W 2015 r. zostałam stypendystką Ministra KiDN. Dzięki temu razem z dziećmi przez dziewięć miesięcy odkrywałam na nowo gliwickie legendy, a powstałe materiały zostały opublikowane online na wolnej licencji. Moja ulubiona metoda pracy to gry. Uważam, że gra jest dobra na prawie wszystko. Moja codzienna praca to m.in. koordynowanie działań filii, przygotowywanie materiałów promocyjnych, pisanie wniosków grantowych, koordynowanie projektów. Specjalizacja: promocja, edukacja kulturalna, grywalizacja, nowe technologie.

Anna Rutkowska / Pracuję w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczecinie, kieruję Działem Promocji. Z zamiłowania jestem społecznikiem i animatorem kultury, angażuję się w różnorodne akcje, nie tylko czytelnicze. Od kilku lat realizuję w bibliotece projekty, do których aktywnie włączam osoby z niepełnosprawnościami. Specjalizacja: realizacja projektów czytelniczych, włączanie osób z niepełnosprawnościami w życie kulturalne.

Monika Schmeichel-Zarzeczna / Bibliotekarka, historyk sztuki, animatorka kultury, grafik i kurator wystaw. Ukończyłam Akademię Liderów Kultury prowadzoną przez wrocławski Ośrodek Kultury i Sztuki oraz Akademię Animatorów Stowarzyszenia "Klanza". Obecnie pracuję w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie, gdzie prowadzę warsztaty dla różnych grup wiekowych i organizuję akcje w przestrzeni miejskiej. Jestem członkinią Ogólnopolskiej Sieci Bibliotekarzy LABiB oraz ambasadorką EPALE - ePlatformy na rzecz uczenia się dorosłych w Europie. Specjalizacja: promocja, nowe technologie, grafika komputerowa, tworzenie filmów, praca z dziećmi i młodzieżą.

Agata Warywoda / Bibliotekarka, trenerka, członkini sieci dla bibliotekarzy LABiB, współautorka bloga Present Simple – prosto o komunikacji i promocji (www.presentsimple.pl). Jestem absolwentką Studium Pracy z Grupą i Zespołem "Przestrzeń dialogu" oraz certyfikowanym trenerem metody "Biegun" Marka Kamińskiego. Prowadzę warsztaty dla młodzieży i dorosłych. Przez ponad trzy lata byłam związana zawodowo z Miejską Biblioteką Publiczną w Jaśle, gdzie odpowiadałam za opracowanie i wdrożenie programu edukacji medialnej, pracę z młodzieżą oraz promocję działań biblioteki. Koordynowałam sekcję wolontariatu, pracowałam nad stworzeniem Strefy M2 – przestrzeni dedykowanej młodzieży. Obecnie pracuję w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie - rozwijam offline i online projekty dedykowane maturzystom. Specjalizacja: praca z młodzieżą, edukacja medialna, nowe technologie, wolontariat, promocja.

Anna Wysocka / Praca to moja pasja. Wyznaję jedną z zasad Google "praca powinna być wyzwaniem, a wyzwanie powinno być zabawą". Pracuję w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno w filii w Józefosławiu. W pracy łączę wiele ról: bibliotekarki, organizatorki, realizatorki, koordynatorki. Uwielbiam wymyślać, planować i organizować wciąż nowe rzeczy, lubię jak coś się dzieje, lubię współpracować. Tematyka zajęć: tworzenie scenariuszy escape roomu i gier bibliotecznych, wymyślanie akcji plenerowych oraz spotkań w bibliotece, prowadzenie zajęć z kodowania, promocja wydarzeń – komunikowanie się z czytelnikiem. Specjalizacja: escape room dla dzieci i rodzinna gra biblioteczna – jak przygotować nietypowe zajęcia; komunikacja z użytkownikiem, czyli proste metody na porozumiewanie się i promocję wydarzeń.

Agata Warywoda

LABiB

Czytany 526 razy Ostatnio zmieniany 11-06-2018

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij