Jasło: Plenerowe pokazy lotnicze na zakończenie zajęć Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego

  • 29-05-2018
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
Jasło: Plenerowe pokazy lotnicze na zakończenie zajęć Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego Fot.: MBP w Jaśle i JSL "IKAR"

Na ostatnim tegorocznym spotkaniu Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego, którego partnerem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, mali pasjonaci nauki wraz z rodzicami uczestniczyli w plenerowych pokazach lotniczych, których organizatorem było Jasielskie Stowarzyszenie Lotnicze "IKAR" im. Leszka Preisnera.

Spotkanie odbyło się w pięknych okolicznościach przyrody, na lądowisku Jasielskiego Stowarzyszenia Lotniczego "IKAR", gdzie miłośnicy lotnictwa, paralotniarstwa i modelarstwa przygotowali dla małych studentów pełne wrażeń przedpołudnie. Dzieci miały okazję zapoznać się z tajnikami modelarstwa i obejrzeć z bliska  kilkanaście różnych modeli samolotów. Niektórzy z iście inżynierskim zacięciem zabrali się nawet  do ich składania.  Wybrane modele samolotów wzniosły się w powietrze i wykonały w chmurach podniebne akrobacje. Na lądowisku stały również dwa samoloty ultralekkie AT4, którym można było przyjrzeć się z bliska, a wszyscy chętni uczestnicy zajęć mieli okazję poczuć się jak piloci i usiąść w kabinie za sterami. Nie zawiedli także paralotniarze, którzy pokazali najmłodszym jak sterować paralotnią.

Zajęcia były ostatnim merytorycznym spotkaniem w ramach bieżącego roku akademickiego. Obszerna relacja ze wszystkich zajęć pojawi się po uroczystym zakończeniu tegorocznej edycji Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego.  

MBP w Jaśle

 

 

Czytany 211 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij