Rzeszów: Spotkanie autorskie z Magdaleną Zimny-Louis - relacja

  • 16-05-2018
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
Rzeszów: Spotkanie autorskie z Magdaleną Zimny-Louis - relacja Fot. WiMBP w Rzeszowie

14 maja 2018 r. w Punkcie bibliotecznym Filii nr 9 WiMBP odbyło się spotkanie autorskie z Magdaleną Zimny-Louis zorganizowane w ramach programu Instytutu Książki - Dyskusyjne Kluby Książki.

Magdalena Zimny-Louis to rodowita rzeszowianka. Dziennikarka, tłumaczka, pisarka. Przez kilka lat mieszkała w Anglii, gdzie prowadziła klub żużlowy, pisała artykuły do czasopism żużlowych i była tłumaczem brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości. Tam napisała 3 książki ("Ślady hamowania", "Kilka przypadków szczęśliwych" oraz "Polę"), a po powrocie do kraju kolejne dwie: "Zaginione" i "Chcę wierzyć w waszą niewinność". Jest laureatką ogólnopolskiego konkursu "Pisz do Pilcha", została wyróżniona w konkursie wydawnictwa Replika oraz nagrodzona główną nagrodą czytelniczek na Festiwalu Literatury Pióro i Pazur. Członkini Związku Literatów Polskich. W planach wydawniczych ma książkę o pedofilii oraz zabawną historię o staruszce.

Spotkanie poprowadził przedstawiciel Wydawnictwa Prószyński Media, Maksymilian Wiszniewski. Autorka opowiedziała o swoim najnowszym tytule - "Chcę wierzyć w waszą niewinność" - będącym zbiorem 11 opowieści o ludziach, którym towarzyszyła od momentu aresztowania do ogłoszenia wyroku. W czasie swojej pracy tłumacza spotkała morderców, pedofilii, gwałcicielów, przemytników, złodziejów, handlarzy ludźmi. Stykała się również z przemocą domową. W tych opowiadaniach przeprowadza nas przez miejsca zbrodni, cele izby zatrzymań i sale sądowe.

Pisarka nie zapomniała też o swoich starszych książkach. "Pola" opowiada historię Tosi Pogorzelskiej, która jest pełną werwy i energii miłośniczką egzotycznych mieszanek herbat, wyśmienitą kucharką, posiadaczką wyostrzonego zmysłu obserwacji obdarzoną ogromną mądrością życiową, dowcipem i ciętym językiem. Tytułowa Pola – ciotka Tosi – wpłynęła na losy całej rodziny. Z kolei "Zaginione" to historia Heleny, która w dzieciństwie została porzucona przez matkę. Dziewczyna decyduje się odszukać matkę i rusza jej śladami do Armenii. Ciotka Heleny, która jest znaną pisarką, odmawia pomocy. Po wylocie Heleny do Erywania, Albina opowiada historię związku jej rodziców - Anny, która uciekła z Polski z ormiańskim lekarzem, i Wiktora, skorumpowanego polityka.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Już teraz zapraszamy na kolejne, które odbędzie się 13 czerwca o godz. 17.30. Będziemy rozmawiać o książce Remigiusza Mroza "Kasacja".

Karolina Turek

 

Czytany 339 razy Ostatnio zmieniany 16-05-2018

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij