Jasło: 100 stron na 100-lecie! - relacja z maratonu czytania

• 15-05-2018
Jasło: 100 stron na 100-lecie! - relacja z maratonu czytania Fot. MBP w Jaśle

11 maja 2018 r. dzieci, młodzież, przedstawiciele szkół, instytucji, stowarzyszeń oraz władz miejskich i powiatowych spotkali się w Parku Miejskim w Jaśle, aby uczcić obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości i świętować Dni Otwarte Funduszy Europejskich.

Punktualnie o 9.00 z tekstami w dłoniach rozpoczęliśmy nasz maraton czytania pn. "Do-wolność czytania 100/100" - czyli sto stron na stulecie odzyskania Niepodległości. Symbolicznie poprzez liczbę stu przeczytanych stron opowiadaliśmy mieszkańcom Jasła historie o Niepodległej, patriotyzmie, honorze, przyjaźni oraz o tym, że warto dbać o to, co najcenniejsze - wolność. Wydarzenie uświetniły występy wokalistek Młodzieżowego Domu Kultury: Zofii Krupy, Natalii Hendzel, Anny Kiszki, Aleksandry Wietechy, Natalii Kubackiej oraz Natalii Korczykowskiej.

Maraton był głównym wydarzeniem jasielskiej edycji XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Towarzyszyły mu akcje "Do-wolne portrety" oraz malowanie pamiątkowych odcisków dłoni. Łącznie w wydarzeniach uczestniczyło ponad 600 jaślan, zaś lektury stu stron podjęło się ponad 40 osób reprezentujących różne środowiska zawodowe.

Organizatorem wydarzenia była Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle. Partnerem Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle. Wydarzenie zorganizowano w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

MBP w Jaśle

Czytany 41 razy Ostatnio zmieniany 15-05-2018