Stalowa Wola: Majowy Piknik z Biblioteką

• 14-05-2018
Stalowa Wola: Majowy Piknik z Biblioteką Fot. MBP w Stalowej Woli

Dopisała pogoda, dobre humory, nie zabrakło także atrakcji na Majowym Pikniku z Biblioteką, który Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli zorganizowała 12 maja 2018 r. na placu przed obiektem przy ul. ks. J. Popiełuszki 10.

Najmłodsi mogli zagrać z rodzicami, kolegami czy rodzeństwem w planszowe gry plenerowe: karuzela bajek, dobre wychowanie i znaki drogowe oraz wesołe sylaby. Ponadto  mieli okazję do woli rysować kredą na kartonach przed biblioteką, wziąć udział w zabawach z chustą animacyjną oraz spróbować swoich sił w puszczaniu baniek mydlanych.

Niebywałym zainteresowaniem cieszyło się "biblioteczne foto". Tu - bez względu na wiek - każdy z chęcią robił sobie zabawne zdjęcia z wykorzystaniem akcesoriów i scenografii, jakie udostępniła MBP. Wszyscy chętni mogli wybrać perukę, odpowiednią ramkę do zdjęcia, różnorodne rekwizyty i napisy dotyczące biblioteki, książek i audiobooków.

Starsze dzieci wzięły udział w podchodach czytelniczych. W otoczeniu biblioteki przygotowano różnorodne zadania, które należało rozwiązać. Kto sobie poradził, otrzymał specjalny dyplom i gadżety. Z okazji zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej przygotowano również coś dla młodych fanów tego sportu - biblioteka zaproponowała tworzenie ekologicznych boisk, rozgrywanie "dmuchanych" meczów oraz sprawdzanie wiedzy i umiejętności piłkarskich. Tatusiowie z synami, ale i mamy z córkami z chęcią wykonywały własne boiska piłkarskie. Wystarczył karton, "murawa" z zielonego papieru, flamaster, rurki do napojów i mała piłeczka.

Każdy kto chciał wypocząć lub poczytać książkę mógł to zrobić na kocach rozłożonych przed budynkiem biblioteki, a przy okazji korzystać z promieni słonecznych, których w sobotni dzień nie brakowało. Serdecznie dziękujemy wszystkim piknikowiczom za udział w imprezie i zapraszamy do odwiedzania biblioteki także na co dzień - tysiące atrakcyjnych książek i audiobooków czekają!

MBP w Stalowej Woli