Ogólnopolski Konkurs "Bibliotekarz Roku 2017" - trwa głosowanie internautów

• 17-04-2018
Ogólnopolski Konkurs "Bibliotekarz Roku 2017" - trwa głosowanie internautów WiMBP w Rzeszowie

Od 11 kwietnia 2018 r. trwa głosowanie w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich "Bibliotekarz Roku 2017". Kandydatem z województwa podkarpackiego jest Małgorzata Sońska, starszy bibliotekarz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łańcucie - współautorka i osoba odpowiedzialna za realizację wielu projektów związanych z przebudową i modernizacją oraz rozszerzeniem oferty kulturalno-edukacyjnej łańcuckich bibliotek.

Dzięki środkom pozyskanym przez Małgorzatę Sońską MBP w Łańcucie i jej filie zmieniły swoje oblicze stając się nowoczesnymi, dobrze wyposażonymi instytucjami otwartymi na potrzeby różnych grup użytkowników i kulturalnymi wizytówkami miasta: Pracownia Orange, warsztaty online dla młodzieży, Xbox, kino domowe, nauka programowania, kurs komputerowy dla osób 50+, który przekształcił się w Koło Komputerowe. Powstał Klub Podróżnika, Klub Gier Planszowych, Klub Mamy, Taty i Malucha, Lokalny Klub Kodowania i Klub Małego Kodera. Rozwinął działalność Klub Czytających Rodzin "Bajkowerek", którego celem jest integracja rodzin z dziećmi w wieku od 4-6 lat wokół książki i czytania oraz promowanie regularnego czytania dzieciom wartościowej literatury w bibliotece.

Głosować na reprezentantkę Podkarpacia można na stronie portalu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich www.sbp.pl. Po wejściu na stronę do głosowania należy dokonać jednorazowej rejestracji wypełniając krótki formularz. Pocztą e-mailową przesłane zostanie potwierdzenie rejestracji. Rejestracja z głosowaniem zajmuje nie więcej niż 2 minuty. Głosować może każdy bibliotekarz i czytelnik w terminie do 6 maja 2018 roku.

Małgorzata Sierżęga
Przewodnicząca Zarządu Okręgu SBP w Rzeszowie