• 10-04-2018
Jasło: Na ścieżkach niezwykłych historii Niepodległej - relacja ze spotkania z Łukaszem Wierzbickim Fot. MBP w Jaśle

Czy niedźwiedź może zostać żołnierzem? A dodatkowo wiernym kompanem i najlepszym przyjacielem? O tak! O kim mowa?

O sympatycznym Wojtku, który podbił serca żołnierzy 22 Kompanii gen. Władysława Andersa i o którego nieprzeciętnych przygodach, braterstwie i niezwykłej sympatii do ludzi opowiedział najmłodszym 6 kwietnia 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach Klubu Czytających Rodzin Łukasz Wierzbicki, autor książki "Dziadek i Niedźwiadek".

Dzieci dowiedziały się m.in. jak tytułowy niedźwiadek trafił do armii, a następnie przeżyły niezapomniane przygody udając się wspólnie z bohaterskim misiem w historyczną podróż.

- Wojtek był niezwykły. Jeśli ktoś jest inny to nie oznacza, że nie może być jednym z nas - opowiadał autor.

Spotkanie było także okazją do zapoznania się z innymi książkami Łukasza Wierzbickiego o pasjonujących przygodach Polaków (m.in. Kazimierza Nowaka oraz Aleksandra Doby).

Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu "Rodzinne czytanie" i kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" prowadzonej przez Fundację "ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom", w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję "Całe Jasło czyta dzieciom".

MBP w Jaśle

Czytany 101 razy Ostatnio zmieniany 10-04-2018