Stalowa Wola: Eliminacje do konkursu "Mistrz Pięknego Czytania"

• 14-03-2018
Stalowa Wola: Eliminacje do konkursu "Mistrz Pięknego Czytania" MBP w Stalowej Woli

Janusz Zarzeczny Starosta Stalowowolski, Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli i Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza ogłaszają 5. edycję konkursu "Mistrz Pięknego Czytania". Na zwycięzcę czeka 1000 złotych, pula na pozostałe nagrody to kolejne 800 złotych, wszyscy finaliści konkursu wezmą udział w publicznym czytaniu dzieła Melchiora Wańkowicza.

W czytelnicze szranki może stanąć młodzież od lat 16 oraz dorośli z całego powiatu stalowowolskiego. Tak jak przed rokiem, będą trzy etapy konkursu.

I etap to przesłuchania konkursowe, które odbędą się 27 marca 2018 r. w godz. 18.00-20.00 w MBP w Stalowej Woli (ul. Popiełuszki 10, II piętro, sala spotkań nr 1).  W tym etapie ci, którzy chcą spróbować swoich sił w głośnym czytaniu, wybierają fragment utworu Melchiora Wańkowicza i czytają go przed jury. Podczas naboru wyłonionych zostanie minimum 10 osób, które wezmą udział w kolejnych etapach konkursu.

II etap to próby głośnego czytania. Ich termin (kwietniowy) zostanie ustalony przez reżysera w porozumieniu z uczestnikami konkursu.

Finał konkursu odbędzie się 4 maja 2018 r. - w trakcie publicznego głośnego czytania utworu "Szczenięce lata" Melchiora Wańkowicza jury wybierze Mistrza Pięknego Czytania oraz przyzna nagrody i wyróżnienia. Widzowie przyznają także Nagrodę Publiczności.

Za przygotowanie uczestników konkursowych zmagań odpowiada  Maria Bembenek, opiekunka i reżyser Teatru "Blagier" ze Spółdzielczego Domu Kultury. Przypomnijmy, że dwa lata temu w MBP czytano "Chłopów" Reymonta, a w ubiegłym "Spaghetti i miecz" Tadeusza Różewicza.

Ważna uwaga: każdy, kto chce zostać Mistrzem Pięknego Czytania i stawi się 27 marca w MBP na eliminacjach, musi przynieść ze sobą wypełniony formularz zgłoszeniowy. Jest on dostępny na stronie internetowej MBP w zakładce "konkursy" (http://biblioteka.stalowawola.pl/aktualnosci/konkursy). W konkursie nie mogą brać udziału zwycięzcy dwóch ostatnich edycji "Mistrza Pięknego Czytania".

MBP w Stalowej Woli