Rzeszów: WiMBP na XIII. Podkarpackich Targach Edukacyjnych EduSalon 2018

  • 02-03-2018
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
Rzeszów: WiMBP na XIII. Podkarpackich Targach Edukacyjnych EduSalon 2018 Fot. WiMBP w Rzeszowie

27 i 28 lutego 2018 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w podrzeszowskiej Jasionce odbyły się XIII. Podkarpackie Targi Edukacyjne EduSalon objęte patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Międzynarodowe Targi Rzeszowskie. Wzięło w nim udział blisko 10 000 zwiedzających oraz ok. 100 wystawców, w tym publiczne i prywatne uczelnie wyższe z całej Polski oraz z zagranicy (m.in. z Anglii, Danii i Łotwy), szkoły policealne oraz doradcy zawodowi. Po raz pierwszy równolegle odbyły się także X Europejskie Targi Pracy WorkExpo, w których uczestniczyło niemal 50 wystawców.

Podkarpackie Targi Edukacyjne adresowane są przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i tegorocznych maturzystów. WiMBP w Rzeszowie przygotowała dla nich stoisko promocyjne, na którym uczestnicy targów otrzymali m.in. ulotki informujące o najciekawszych wydarzeniach organizowanych w bibliotece, kalendarzyki, zakładki oraz zestawienia bibliograficzne książek przygotowane przez pracowników Filii nr 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10, 16, Oddział dla Dzieci i Młodzieży, Wypożyczalnię Główną, Wypożyczalnię Muzyczną i Czytelnię Główną.

Zwiedzający mogli również wziąć udział w minikonkursie czytelniczym, w którym na nagrody przeznaczono prawie 200 książek "Okularnica", "Rzeka zapomnienia" oraz "Ta inna ja" przekazanych przez Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu w Rzeszowie. Pytania konkursowe związane z literaturą polską przygotowali bibliotekarze Filii nr 6.

Podczas targów WiMBP w Rzeszowie przygotowała także Kiermasz Książki Przeczytanej, na którym można było zakupić książki o różnorodnej tematyce - m.in. poradniki, opracowania literackie, biografie, powieści czy bajki. Ciekawa propozycja literatury przyciągnęła wielu zwiedzających, którzy chętnie przeglądali publikacje na kiermaszu. Książki szybko odnalazły swoich nowych właścicieli.

Dyrekcja składa serdeczne podziękowanie wszystkim pracownikom zaangażowanym w promocję biblioteki na XIII. Podkarpackich Targach Edukacyjnych oraz Podkarpackiemu Instytutowi Książki i Marketingu w Rzeszowie za podarowanie książek do konkursu.
 

 Klaudia Kobylańska

WiMBP w Rzeszowie

Czytany 340 razy Ostatnio zmieniany 02-03-2018

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij