Stalowa Wola: Konkurs "Czytaj z radością - słuchaj z przyjemnością"

• 20-02-2018

Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 im. Jana Kochanowskiego w Stalowej Woli ogłaszają II edycję miejskiego konkursu pięknego czytania pod hasłem "Czytaj z radością - słuchaj z przyjemnością".

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas II – III szkół podstawowych w Stalowej Woli i odbywa się w dwóch etapach. Do 20 marca 2018 r. w szkołach zostaną przeprowadzone eliminacje szkolne. Z każdej szkoły czterech laureatów weźmie udział w etapie międzyszkolnym. Ten odbędzie się 26 marca w MBP przy ul. ks. J Popiełuszki 10. W ramach konkursowej prezentacji w II etapie, uczestnik zobowiązany jest do przeczytania fragmentu dowolnie wybranej baśni polskiej oraz do przeczytania wylosowanego tekstu ze zbiorów wierszy Doroty Gellner lub Danuty Wawiłow. Ocenie podlegać będzie m.in. technika czytania: interpunkcja, dykcja, płynność i tempo czytania oraz środki artystycznego wyrazu. Liczyć będzie się również tzw. "intuicja artystyczna": postawa uczestnika na scenie, radzenie sobie z tremą. Dodatkowo każdy uczestnik może otrzymać punkty za artystyczne środki (np. stroje zgodne z treścią wybranej baśni) oraz nieprzekroczenie czasu prezentacji czytanego tekstu. Organizatorzy przewidują podział  szkół biorących udział w konkursie na dwie grupy, by zmniejszyć czas oczekiwania na przesłuchanie. O godzinie przesłuchań uczestników konkursu szkoły zostaną poinformowane po 22 marca.

- Chcemy poprzez ten konkurs doskonalić umiejętności pięknego czytania, budzić zainteresowanie wartościową literaturą (w tym roku pięknymi baśniami polskimi) oraz popularyzować książki i czytelnictwo. Nie bez znaczenia jest także uwrażliwienie na piękno słowa pisanego i stworzenie młodym uczniom możliwości prezentacji własnych umiejętności i porównanie ich z umiejętnościami innych – mówią organizatorzy.

Laureaci zostaną uhonorowani atrakcyjnymi nagrodami książkowymi 4 kwietnia 2018 r. o godz. 16. Regulamin dostępny jest na stronie internetowej biblioteki w zakładce "Konkursy".

MBP w Stalowej Woli

Czytany 222 razy Ostatnio zmieniany 20-02-2018