Krosno: Academica - zaproszenie na szkolenie dla bibliotekarzy

• 09-02-2018
Krosno: Academica - zaproszenie na szkolenie dla bibliotekarzy PBW w Krośnie

W dniu 7 marca 2018 r. o godz. 11.00  w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie odbędzie się bezpłatne szkolenie z cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej Academica. Przeprowadzi je Iwo Hryniewicz - specjalista z Biblioteki Narodowej. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest rejestracja telefoniczna (nr tel. 13 43 215 72 wew. 25) lub drogą elektroniczną (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) oraz potwierdzenie udziału do dnia 28 lutego. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna Academica jest innowacyjnym narzędziem pozwalającym na udostępnienie w bibliotekach naukowych i publicznych na terenie całego kraju kilkuset tysięcy publikacji naukowych. Dzięki systemowi elektronicznych wypożyczeń międzybibliotecznych użytkownicy bibliotek mają możliwość natychmiastowego dostępu do współczesnych publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy z poszanowaniem zapisów prawa autorskiego.

Celem szkolenia jest przybliżenie Academiki bibliotekarzom z małych i dużych bibliotek zainteresowanych jej wdrożeniem. W czasie warsztatów zostaną zaprezentowane zarówno podstawy działania cyfrowej wypożyczalni przydatne bibliotekarzom w codziennej obsłudze Academiki, jak i jej zasoby oraz narzędzia, z których mogą korzystać użytkownicy.

Harmonogram szkolenia:

• charakterystyka ogólna cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej Academica
  • prezentacja funkcjonalności Academiki
  • podstawy prawne funkcjonowania Academiki

Zajęcia warsztatowe:

• praktyczne ćwiczenie funkcjonalności Academiki
  • obsługa Academiki dla bibliotekarzy
  • korzystanie z Academiki dla bibliotekarzy i czytelników

Formy i metody pracy:

• prezentacja
  • ćwiczenia warsztatowe

Czas trwania: 3,5 godziny (w tym dwie 15 min. przerwy)