Stalowa Wola: "Strumień serca" ks. Balickiego - relacja ze spotkania autorskiego

  • 29-01-2018
  • wielkość czcionki Zmniejsz czcionkę Zmniejsz czcionkę Powiększ czcionkę Powiększ czcionkę
  • Wydrukuj
  • Email
  • Skomentuj jako pierwszy!
Qr Code
ks. M. Balicki ks. M. Balicki MBP w Stalowej Woli

Tłumy miłośników poezji zgromadziły się 25 stycznia 2018 r. na spotkaniu z ks. Marianem Balickim promującym tomik poetycki "Strumień serca". To najnowszy, dwunasty już zbiór wierszy księdza-poety. Proboszcz parafii św. Floriana w Stalowej Woli zaprezentował go w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

- Poezja moja jest pieśnią serca kochającego Boga i człowieka. Śpiewam ją na kolanach ciągle szukając najpiękniejszych słów i dźwięków - tak mówi o swoich wierszach ks. Balicki. Jak tłumaczy zaś tytuł tomiku? - Kiedy człowiek otwiera się na Boże Miłosierdzie, wówczas płynie strumień, który nas przemienia, rozpala miłosierną miłość – mówi.

Poezja zdaniem ks. Mariana Balickiego zawsze jest pisana przez konkretnego człowieka, ale radość z jej tworzenia jest wtedy, gdy porusza serca innych. - Dla mnie jako kapłana szczególnie ważne jest, gdy ktoś przeczyta moje wiersze i w jego sercu wzbudzi się pragnienie miłowania Boga bardziej niż do tej pory. Dlatego chciałbym bardzo, by strumień płynący z serca Jezusowego ogarniał nas i przemieniał - powiedział ks. Marian.

Uczestnicy spotkania wysłuchali pięknych strof w interpretacji poety. Wierszom towarzyszyły dźwięki muzyki gitarowej w wykonaniu siostry Ewy oraz pieśni  i kolędy w wykonaniu siostry i dziewcząt ze scholii, do śpiewania których dołączyli wszyscy uczestnicy spotkania. Wprowadzenie do tomiku, autorstwa ks. dra Stanisława Janusza, odczytał Grzegorz Męciński. Były też pytania do autora, podziękowania i długa kolejka po autografy. Na zakończenie bohater wieczoru poetyckiego zadedykował wszystkim matkom obecnym na sali jeden ze swoich pięknych wierszy.

Ks. Marian Balicki debiutował w 1971 roku. Wiersze drukował m.in. w "Poezji", "Przewodniku Katolickim", "Gościu Niedzielnym", "Sztafecie" czy "Tygodniku Nadwiślańskim". Utwory jego autorstwa prezentowane były także na antenie Radia Rzeszów, Radia Kielce, Radia Fara i w Telewizji Rzeszów.

MBP w Stalowej Woli

 

Czytany 235 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Galeria filmów

zobacz wszystkie

Galeria fotografii

Kalendarium imprez

Komunikator internetowy Napisz do nas... Wyślij